Dhgate.com ile bedava dropshipping nasıl yapılır

Dropship yapmak için ücretli dropship sitelerine üye olamanız gerekmiyor ama bu işi en kolay öğrenmenin yoluda onlardan geçiyor. Gerek eğitim dökümanları, gerek güvenli olmaları gerekse en önemlilerinden biri olan ebay’de otomatik listeleme özellikleri bu işi çok daha kolay hale getiriyor.

Ama diyelimki siz onlara üyelik için para ödemek istemiyorsunuz, işin ebay veya diğer platformlarda listeleme kısmını kendim hallederim ve riskinide alırım diyorsanız tabiki ücret ödemeden dropshipping yapmakda mümkün. Bunun için en uygun sitelerden birisi www.dhgate.com. Dhgate’i alışveriş için kullanabileceğiniz gibi dropship içinde kullanabilirsiniz.

İşte sırası ile yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler (paypal ve ürün satacağınız sitelere üyelik kısmını pas geçiyorum);

  • www.dhgate.com sitesinden satmayı planladığınız ürünleri bulun
  • Bu ürünlerden satıcısının reytingi yüksek, ürün hakkındaki yorumlarında pozitif olanlarını seçin
  • Bu ürünler arasında dropship support ya da free dropshipping tarzı açıklama olanları seçmeniz gerekiyor çünkü her satıcı dropshipping yapmıyor sadece ödemeye yapanın paypal adresine gönderiyor.
  • Ürünü listelemek istediğiniz online satış sitesinde örneğin ebay’de açıklama kısmını ürün detaylarını kopyala yapıştır ile kopyalayın
  • Ürün resimlerini dhgate’den maalesef kopyalayamıyorsunuz dolayısıyla ya html kodunu kullanarak alacaksınız yada ürünün google görsellerden bulduğununuz resmini kullanacaksınız (ben ebay mağazam kapalı olduğu dönemlerde tek resim hakkım olduğu için google görsellerini kullanıyorum)
  • Ürünün satış fiyatını belirlerken dhgate satış fiyatını, nakliye ücretini, online satış sitesinin listeleme ve satış komisyonu ile paypal kesintisini toplayıp üzerine ne kadar kar etmek istiyorsanız ekleyin ama ortalama satış fiyatının üzerinde belirlerseniz satılması oldukça zor olacaktır.
  • Paypal sayıtığınızda ödemeyi sizin hesabınıza USD olarak yatırıyor ama ürünü alırken ödemeyi hesabınızdan TL’den usd’ye çevirerek yapıyor dolayısıyla arada kur farkı oluşuyor. %5 ekstra da kur farkını kapatmak için koymayı unutmayın
  • Satışa çıkardığınız her ürünün açıklama kısmına item no yazarak bir numara verin ve ghgate sitesindeki linkini bu ürün no ile beraber notepad ya da word dosyasına kaydedin. (Yüzlerce benzer ürün olduğu için belli sayıdan sonra ürünü gidip dhgate’den bulmak oldukça zor oluyor)
  • Ürününüz satıldıktan sonra aynı ürünü alıcınızın adresini girerek dhgate’den sipariş edin.
  • Alıcının adresi ebay’de farklı paypal ödemesinde farklı olabilir dolayısıyla shipping address olarak verilen adresi girmeyi unutmayın aksi takdirde eğer ABD’ye satış yaptıysanız adres yalnış ise bekletmeden Çin’e geri gönderiyorlar ve ücretsiz kargo ile gittiyse gidip tekrar Çin’e dönmesi 2 ayı bulur. Beklemeniz ve alıcının mailleri canınızı oldukça sıkabilir.

Çok zor değil, özellikle 1-2 satıştan sonra alışacaksınız dolayısıyla elinizi korkak alıştırmayın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.