Dropshipping mi Yapmak İstiyorsunuz? İşte En Kolay Yolu

Eğer isterseniz internet sadece bir eğlence aracı değil aynı zamanda bir ek gelir kaynağı da olabilir. İnternetten para kazanmanın, online gelir elde etmenin bir çok yolu var. Online alışveriş sitesi kurmak, blog yazmak, dropshipping yapmak vesaire vesaire, liste uzayıp gidiyor. Bu konu hakkında bir çok blogda bir çok makale okuyabilirsiniz, bu makalelerin çoğunda sanki hepsi çok kolay ve hiç bir masraf yapmadan yapılabiliyoröuş gibi anlatılıyor. Fakat işin aslı hiç öyle değil.

Örnek olarak bir online alışveriş sitesi kurmak istiyorsanız, alan adı, hosting, kurulum derken daha toptancı ve ürün bile bulmadan en az 500 TL ile 2,000 TL arası bir maliyeti gözden çıkarmanız lazım. Şirket kurulumu ise ayrıca bir maliyet. Blog yazmak için ise alan adı ve hosting gerekiyor. Ve bloğunuz popüler bir hale gelebilmesi için yüzlerce, binlerce makale yazmanız, emek ve zaman harcamanız gerekiyor. Bu da en az 1,5-2 yıl demek. Gelelim diğer bir yol, yani dropshipping yapmak konusuna.

Dropshipping herhangi bir dükkan açmadan, şirket kurmadan, belli başlı bazı sitelerden toptancıların ürünlerine ulaşıp, önce ürünü başka platformlarda satıp daha sonra parasını ödeyerek müşteriye yönlendirme olayıdır. Yani önce ürünü satar sonra parasını ödersiniz, aradaki fark da sizin cebinize kalır.

Öyle dışarıdan bakınca kolay gibi gözükse de o kadar da kolay değildir. Biraz emek ve pratik ister. Dropshipping yapmanın en basit yöntemi ise ürünleri yurt dışından bulup  Ebay üzerinden yine yurtdışına satmaktır. Bazı dropshipping sitelerinin hazır Ebay entergasyon modülleri ile satmak istediğiniz ürünü hemen Ebay hesabınıza atabiliyorsunuz ve ilk başlangıç için kesinlikle tavsiye edilen bir yöntemdir.

Peki dropshipping yapmanın maliyeti ne kadar? Bu sizin işe nasıl başlamak istediğinize göre değişir ama en kolay yolu ücretli bir dropshipping sitesine üye olarak zahmetsizce bu işe başlamaktır. Bunun için tavsiye edebileceğim siteler ise World Wide Brands ve Dropship-business .

Worls Wide Brands tartışmasız bu işin en büyüğü, firmaya www.worldwidebrands.com adresinden ulaşılabilir.

Dropship-Business hakkında daha önce bir yazı yazmıştım, aşağıdaki alıntıda paket maliyetlerini görebilirsiniz.

Dropshipdesign veya Dropshiponauction olarakda bilinen site dropshipping yapanların en çok tercih ettikleri arasında. Dört farklı üyelik seçeneği mevcut ve en iyi yönlerinden biri üyelik ücretini tek sefer ödüyorsunuz. Temel üyelik 49,99 usd, eğer satmak isteğiniz ürünlerin otomatik olark ebayde listelenmesini istiyorsanız bir üst üyelik 99,99 usd (çok kullanışlı ve kolaylık sağlayan bir özellik), ayrıca kendinize ait bir online satış siteside isterseniz 149,99 usd fakat ilk 6 aydan sonra aylık 29,99 usd hosting bedeli ödemeniz gerekiyor. Ya da 199 usd karşılığında bunların tamamını alabilirsiniz. Siteye Dropship-business.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tekrar etmek gerekirse;

  • Temel üyelik tek seferlik 49,99 usd
  • Otomatik eBay entegrasyonlu üyelik tek seferlik 99,99 usd
  • Size web sitesi oluşturmalarını isterseniz 149,99 usd
  • Full paket ise 199,99 usd

Gördüğünüz gibi maliyetler sadece 49,99 dolardan başlıyor ama başlangıç için otomatik Ebay entegrasyonunu kullanmanız işiniz çok kolaylaştıracaktır. Aradan 5-6 ay geçtikten sonra ise artık doğaçlama yaparak bir çok farklı alternatif dropshipping seçenekleri olduğunu zaten kendiniz fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.