Dropshipping Satışlarını Arttırmak

Dropshipping yapmaya karar verdiniz ama iyi bir başlangıç yapamadıysanız dert etmeyin. Normalde çok basit görünsede ufak ayrıntıların ne kadar büyük farklar yarattığını zamanla anlayacaksınız. Öncelikle güvenilir satıcılar arasına girmeniz lazım ve bunun ancak ve malesef satış yaptıkça gerçekleşmesi mümkün. Zaten kısır döngüde burada başlıyor. Bu kısır döngüyü kırmanız için işte bir kaç ufak tavsiye;

  • Ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışın ve bunun en iyi yoluda tabiki ebay. Zaten bir çok dropship firması Türkiye’ye ürün göndermiyorken sadece gönderenler ile lokal sitelere tıkılıp kalmayın. eBay’de satış yapmak o kadarda zor değil, bu konu ile ilgili olarak daha önceki ebay’de satış yapmak başlıklı yazımı inceleyebilirsiniz.
  • Başlar başlamaz yüksek karlar hedeflemeyin, gerekirse ilk bir kaç ay sadece maliyetinizi çıkaracak kadar belirleyin fiyatlarınızı.
  • Fiyatı çok ucuz ürünler ile başlayın.
  • Mümkün olduğunca çok ürün listeleyin.
  • Mümkün olduğunca farklı ürün listeleyin ama özellikle bilginiz olan, soru gelirse cevaplayabileyeceğiniz ürünleri tercih edin.
  • Aceleci olmayın, kimse ilk günden onlarca ürün satmıyor. Zamanla öğreneceksiniz, dropshipping öğrendikçe kolaylaşacak, kolaylaştıkça daha zevk verecek ve gelir sağlayacak.

Tavsiyelerim size muhakkak faydalı olacaktır ama her zaman söylediğim gibi tavsiyelerim sadece boş zamanlarını değerlendirerek veya normal işlerine devam ederken ayrıca ek gelir el etmeyi hedefleyenler içindir. Asıl önemli noktayı yani dropshipping ile zengin olamayacağınızı unutmayın. Bu işten zengin olanlar sadece binlerce toptancıyı bir araya toplayan dropship siteleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.