Dropshipping Yapmak İçin En İyi 5 Neden

Pratikte herkes kolay para kazanmak veya evden çalışarak para kazanmak ister. Teknolojinin bu kadar gelişmesi ve internetin hayatımızın bir parçası olması sebebiylede en kolay para kazanma yöntemlerinden biri online olarak internetten para kazanmaktır. Peki evden para kazanmak mümkün mü? Neden olmasın. Eğer böyle bir hayaliniz var ise başlangıçta ek iş olarak boş zamanlarınızı değerlendirmek ve eğer işler yolunda gidersede bu işe yönelmek için harekete geçebilirsiniz. Mesela dropshipping yapabilirsiniz.

Evden online olarak bilgisayar başında yapılabilecek işlerden biride dropshipping. Dropshipping bildiğiniz gibi toptancıların ürünlerini satarak aradaki kar marjı üzerinden para kazanmanızı sağlayan, stok ve nakliye maliyetleri doğurmayan bir sistem. Dropshippingi iki türlü yapabilirsiniz; birincisi yurtdışındaki dropshipping sitelerine üye olarak (En İyi Dropshipping Siteleri) veya Aliexpress ve DHGate gibi sitelerin ürünlerini yine yurt dışında eBay veya benzeri siteler üzerinden satabilirsiniz. Veya ikinci yol olarak Türkiye’de bir dropshipping sitesine üye olarak (Türkiye’de Dropshipping) yurt içinde online olarak satış yapmayı tercih edebilirsiniz.

Peki dropshipping yapılabilir mi? Tabiki herkes başarılı olacak diye bir garanti vermek mümkün değil ama işte dropshipping yapmak için en iyi 5 neden veya en azından denemek için diyelim;

Ürün kaynağına kolay erişim ve ürün çeşitliliği

Dropshipping yapmak için önce satacak ürün bulmanız gerekiyor ve bu işin doğası gereği herşeye online olarak oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz. Üye olduğunuz toptancı dropshipping site veya siteleri sizin adınıza zaten binlerce ürün bulunduruyor. Dolayısıyla hem ürünün kaynağına hemde binlerce çeşide bir tık uzakta oluyorsunuz.

Dropshipping ile sıfır stok maliyeti

Bir ürüne toptan fiyatından sahip olmanın en kolay yolu ürünü toptan satın alıp stok yapmaktır, ama normal ticarette bu size ek maliyetler doğurur. Oysaki dropshipping sisteminde bunu sizin adınıza dropshipping siteleri yapıyorlar, böylece herhangi bir stok maliyetiniz doğmamış oluyor.

Sermayesiz ticaret imkanı

İnsanların ticarete atılmasını engelleyen en büyük faktör tabiki sermaye. En ufak bir iş için bile binlerce TL sermaye gerekmekte. Fakat dropshipping yapmanın en büyük avantajlarından biride çok fazla bir sermayeye ihtiyacınızın olmaması. İhtiyacınız olan bir bilgisayar, internet bağlantısı ve yıllık en fazla bir kaç yüz liralık üyelik aidatları.

Minimum risk

Ticarette en büyük risk ortaya koyduğunuz sermayeyi kaybetmektir. Dolayısıyla sermayeniz ne kadar az ise riskinizde o kadar düşük demektir. Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz avantajın devamı olarak riskinizde sermayeniz ile birlikte minimuma iniyor.

Sıfır paketleme ve kargo maliyeti

Dropshipping sisteminin diğer bir avantajıda paketleme ve kargo ile hiç uğraşmıyor olmanız. Üye olduğunuz dropshipping sitesi sizin adınıza ürünü satıcıya direk olarak gönderiyor. Siz sadece ürünün satışından sorumlusunuz.

Buraya kadar dropshipping sistemini avantajlarından bahsettik fakat şunu unutmayınki internetten para kazanmak için zaman harcamak gerekir. Araştırmalara göre bu süre ortalama olarak 1-3 yıl arasındadır dolayısıyla bu işi, en zaından başında bir hobi ve ek iş olarak görmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.