Online Satış Yapmanın En Kolay Yolu; Dropshipping

Zaman internet zamanı, hemen hemen herşey artık internetten yapılabiliyor. Faturalar online yatılıyor, bankacılık işlemleri online yapılıyor, alışverişin neredeyse yarısı artık internetten yapılıyor. Peki internetten para kazanmak? Tabiki mümkün…

İnternetten online olarak para kazanmanın en iyi yollarından biri de online satış yapmak. Online satış yapmak kolaydır ama insanların önünde 2 engel çıkar. 1-Satılacak ürün 2-Maliyet. Ama bu 2 engeli de ortadan kaldıran bir sistem var; o da dropshipping.

Dropshipping sisteminde hem satılacak ürünlere erişiminiz mümkün hem de binlerce lira dükkan, depo ve stoklama maliyetinden kaçınmanız. Çünkü dropshipping sistemi ile toptancının malını önce satıp sonra satın alıyorsunuz.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping bir online ticaret modelidir. Anlaşmış olduğunuz toptancı veya toptancıların ürünlerini online satış sitelerinde veya kendi sitenizde alıcıları sunup satılan ürünü ise daha sonra toptancıdan sipariş vererek alıcıya yönlendiriyorsunuz. Toptancı fiyatı ile sizin satış fiyatınız arasındaki fark ise sizin kazancınız oluyor. Stok maliyeti yok, ön ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Tek maliyetiniz yıllık 49 usd ile 199 usd arasında olan toptancılara erişim için bir dropshipping sitesine üyelik ücreti.

Dropshipping Sisteminin Avantajları

Dropshipping sisteminin bir çok avantajı var ama aşağıdaki 4 tanesi öne çıkanlar arasında;

1. Tonlarca para harcamak zorunda değilsiniz: Dropshipping’e başlamak için binlerce TL veya dolar harcamanıza gerek yok. Yukarı dediğim gibi maksimum yıllık 199 dolar ödeyerek satabileceğiniz yüz binlerce ürüne erişebilirsiniz.

2. Verimlilik: Normal şartlar altında bir ticarete girişiyor olsanız ürün almanın en kolay yolu toptancılardır ve siz bir çok ürün için farklı farklı toptancılarla muhatap olmak zorunda kalırsınız ve bu zaman kaybına yol açar. Dropshipping sisteminde ise tek bir siteden yüzlerce binlerce toptancıya ulaşır ve kapasitenizin büyük bir kısmını sadece satış için kullanırsınız.

3. Serbestlik: Bu aslında sadece Dropshipping sisteminin değil online satış sektörünün en büyük avantajlarından biridir. İnternete erişebildiğiniz her yerde çalışabilirsiniz.

4. Güvenilirlik: Karşınızda tek bir muhatap var o da kendisini kanıtlamış bir dropshipping sitesi. Bir çok acemi satıcı ile uğraşmak yerine tek bir kurumsal ve güvenilir bir yapı ile uğraşmak işinizi çok kolaylaştırır.

Dropshipping Yapmak için Toptancıları Nereden Bulabilirim?

Dropshipping yapmak için toptancıları bulmanın en kolay yolu bir dropshipping sitesine üye olmaktır. İnternetten drophipping siteleri arayıp bulabilirsiniz ama bunların bazıları Türkiye’den kullanıcı kabul etmiyorlar veya çok pahalı. Bunun için tavsiye edebileceğim siteler olacak. Öncelikle tavsiyem World Wide Brands ve Dropship-business.com.

Her iki firmanın da Ebay otomatik entegrasyonları var. World Wide Brands dropshipping denince akla gelen ilk firma, Dropship-Business ise ekonomik paketleri ile yine en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

DROPSHIPPING İÇİN EN İYİ FİRMALAR

Dropshipping üzerine son söz

Dropshipping sizi bir gecede zengin eder mi? Tabiki hayır. İnternette yazan ve sizin hayal dünyanız üzerinden prim yapmaya çalışan insanlara güvenmeyin. İster dropshipping yapın isterseniz internetten para kazanmak için başka bir yol seçin fark etmez. Emek sarfetmeniz ve zaman harcamanız şarttır. İnternette iş yapmak arama motorunda kelime aramak kadar kolay bir iş değildir.  Eğer buna sabrınız ve zamanını yok ise hiç başlamamanızda fayda var. Fakat en az sermaye ve maliyetle internetten online olarak para kazanmak için biraz zaman harcamaya, biraz sabretmeye ve gayret göstermeye niyetiniz var ise hiç durmayın hemen bugün başlayın.

Yukarıda da dediğim gibi dropshipping yapmak isteyenlerin ilk tercih edeceği firma bence Dropship-business.com olmalı. Buraya ödeyeceğiniz üyelik aidatı öğreneceklerinizin yanında çok da önemli değil. Bir nevi eğitim ücreti gibi düşünün. İşin mantığını anladıktan sonra belki yerli toptancılar bulup Türkiye’de kendi web siteniz veya Gittigidiyor, Sahibinden.com gibi sitelerde de satış yapabilirsiniz. Tabi en azından bir şahıs firması kurarak.

1 Yorum

  1. Ökkeş Ağyar Yanıtla

    Merhabalar K.maraştan, Valla hoca ne desemki bu güzel yazılar için. Bilgi öyle bir şeyki para ile satın almaya kalksan gücün yetmez bazen ama bazende böyle sizin gibi değerli bir insan onu paylaşır ve bu paylaşımdan başka başaklar çıkar yeni tohumlar için. sitenizi baştan sona bütün makalelerinizi tek tek okuyorum. Asllında ben dropshipping olayı ile ilgilenirken o kadar değerli yazılarınızı okudumki yani size teşekür etmemek benim için bir ızdıraba dönüşecekti.Yazılarınız e-ticaret ile ilgili sabırsızlıkla bekliyorum sanıyorum daha çok öğreneceğim şey var tabiki bunları yavaş yavaş bir taraftanda uygulamak var. Çok saygılar ve teşekürler.

    Ökkeş Ağyar – K.maraş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.