Ucuz Uçak Bileti Kampanyalarını Kaçırmayın…

Son yıllarda gelişen havayolu turizmi sayesinde, havayolu taşımacılığı her yıl yükselen bir grafik gösteriyor. Birçok havayolu firmasının da filolarını artırması ile daha çok yolcu taşımaya başladılar. Yolcu sayısının bir hayli artması sonucunda, havayolu firmaları arasındaki rekabette bir hayli arttı. Artık havayolu firmaları, daha çok müşteri kapmak için  kampanyalar yapıyorlar. Özellikle tatil zamanlarında uçak bulmak çok zor oluyor, biletler müşteriler tarafından hemen tüketiliyor.

Havayolu firmaları müşterilerine kolaylık sağlamak için, uçak biletlerini taksit yaparak satıyor. Böylece ödeme konusunda da  daha rahat oluyoruz. Bazı havayolu firmaları, kendi kartlarına özel indirimler yapıyorlar. Hatta birkaç uçuş sonrası, puan biriktirdikten sonra bir uçuş bedava bile verebiliyorlar. Tabi bu durumda bizim o kartlardan almamızı teşvik ediyor. Yurt dışı uçuşlarında ise, euro üzerinden satış yapıldığı için indirim zamanları, paranın değerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Paranın değerini düşmesine ve ya artmasına dikkat edersek, yurt dışı uçuşlarımızı daha ucuza getirebiliriz.

Örneğin yazın  Work and Travel’a gidecek öğrenciler, biletini almak için önce doları kontrol ederler. Doları kontrol ettikten sonra biletini ne kadar erken alırsam, o kadar karlı olurum mantığı ile bilet önceden alınır. Çünkü yaza bırakıldığı halde, bilet bulamama riskimiz artar. ABD uçak bileti fiyatları için yurt içi ve yurt dışı olarak birçok havayolu firmasını inceledikten sonra biletimizi almalıyız.

Eğer gideceğimiz havaalanını önceden belirlediysek, o havaalanının seçerek internetten arama yaptırmalıyız. Mesela Sabiha Gökçen Havaalanına ucuz uçak  bileti için, tüm uçak firmalarını bir araya toplandığı blogları takip ederek, o havaalanına giden en uygun uçak seferlerini bulabiliriz.

İnternetten online alarak o bileti aldığımız zaman, uçak biletimizi daha ucuza alırız ve bütçemizi daha dikkatli kullanmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.