Google Nexus 7 Tableti 3G ile Donatacak

Son dolaşan dedikodulara göre Google son silahlarından olan Nexus 7 tabletlerinin 3G donanımlı versiyonlarının üzerinde çalışıyor ve 6 hafta içinde piyasaya sürülecek. Söylenenlere göre Nexus 7 wi-fi cihazlardan 3G haricinde donanımsal olarak hiçbir farkı yok, yani herhangi bir upgrade söz konusu değil. Sadece mobil şebekeler ile internet bağlantısı için 3G eklenmiş.

Apple firmasının Ipad Mini dedikodularını artık duymayan kalmadı ve Ipad Mini cihazların piyasaya sürüleceği zaman tahmini olarak eylül ortası veya ekim ayı başları gibi öngörülüyordu. Dolayısıyla eğer Nexus 7 3G dedikodusuda doğru ise Ipad Mini ve Nexus 7 3G çok sıkı bir savaşa girmiş olacak.

Bilindiği gibi Google Nexus 7 tablet bilgisayarını haziranda çıkardı. 7 inç ekrana sahip Nexus 7 1280 x 800 pixel çözünürlüğe sahip. Nvidia 4 çekirdekli Tegra 4 işlemciye sahip cihazda işletim sistemi olarak ise Android 4.1 Jelly Bean kullanılıyor.

Şimdilik sadece wi-fi donanımına sahip Nexus 7 tabletleri 8 GB modeli 199 usd, 16 GB modeli ise 249 usd’a satılıyor. Nexus 7 3G için ise henüz bir fiyat telafuz edilmiyor. Google’ın direk olarak Play Store üzerinden sattığı wi-fi modeli ile biz henüz tanışamadık, umarız 3G modelini de bizden sakınmazlar. Aksi durumda yine spot olarak fahiş fiyatlardan satış yapan satıcıların insafına kalmış olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.