Kindle Fire HD 8.9 ve Özellikleri

Amazon’un yeni silahları Kindle Fire HD 7 ve Kindle Fire HD 8.9 tablet bilgisayarlarını tanıttığını daha önce  yazmıştık (Kindle Fire HD 7 ve 8.9 Amazon Tarafından Resmen Duyuruldu)  ve ilk olarak Kindle Fire 7 ve onun özelliklerinden bahsetmiştik (Amazon Kindle Fire HD 7 Özellikleri ve Rakipleri). Şimdi ise birazda Amazon Kindle Fire HD 8.9 ve onun özelliklerine bir göz atalım. İşte Kindle Fire HD 8.9 incelemesi;

Kindle Fire HD 8.9 adı üzerinde HD ama IPS display bir ekrana sahip, çözünürlüğü 1920 x 1200 pixel. 1.2 GH, çift çekirdekli OMAP 4470 işlemcisi ile Tegra 3’den % 40 daha hızlı. Bu işelmciye 1 GB Ram eşlik ediyor.

Kindle Fire HD 8.9 için 16 GB ve 32 GB olarak iki farklı kapasite seçeneği bulunuyor. Sadece wi-fi destekli veya Amazon için bir ilk olan  4G LTE destekli bir Kindle Fire alternatifler arasında bulunuyor. Ayrıca wi-fi için çift anten kullanılması sayesinde bağlantı sırasında, özellikle de download aşamasında 31 Mbps hıza ulaşıyor ve hız ile Ipad 3 ve Google Nexus 7’ye 1,5 kat fark atıyor. Çünkü Nexus’un maksimum download hızı 20 Mbps, Ipad 3’ün ise 22 Mbps.

8.8 mm kalınlığındaki Kindle Fire HD 8.9 micro USD ile şarj olurken aynı zamanda micro HDMI çıkışa sahip, bu sayede oyun oynarken veya film seyrederken görüntüyü televizyonunuza aktarabilirsiniz. Kindle Fire HD 7 veya 8.9 cihazlarda hm FM radyo hemde son zamanların popüler teknolojisi NFC bulunmuyor.

IPS Display full HD ekran’ın görüntüsü son derece başarılı olan Kindle Fire HD 8.9 bu sayede tam bir multimedya canavarına dönüşmüş. Fakat tüm bu performans ve dizayn ile gelen başarı fiyatı yukarılara çekmemiş.

Amazon Kindle Fire HD 8.9 tablet bilgisayarın wi-fi  bağlantılı ve 16 GB kapasiteli modelini 299 dolardan satacak. Cihazda ekstra kapasite arttırımı için micro-sd kart yuvası yok, bu yüzden kapasite arttırmanın tek yolu bir üst model olan wi-fi 32 GB kapasiteli olanı almak. Onun fiyatı ise 349 dolar olarak belirlenmiş. Amazon Kindle Fire HD 8.9 4G LTE ise 499 dolardan satılacak.

Amazon hem Kindle Fire HD 8.9 wi-fi 16/32 GB modelinin hem de 3G LTE modelinin Amerika teslimatları için ön siparişlerini alıyor. Cihazların normal satışlarına ise 20 kasımda başlanacak. Peki Amazon Kindle Fire HD Türkiye’ye ne zaman gelecek? Şimdilik Amerika’dan akrabalarınız veya arkadaşlarınız ne zaman gelirse o zaman.

Not: Yyurt dışında yayınlanan yazılardan derlenmiştir.

1 Yorum

  1. yasin Yanıtla

    harika görünüyor 🙂 umarım Türkiye’de fiyatını çok yukarı çekmez..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.