Avengers Hem Sinemalarda Hem Facebook’da

Son günlerin dilden düşmeyen filmi Avengers ülkemizde gösterime girerken oyunu ise Facebook’da Avengers hayranları tarafından oynanmaya başladı. Süper güce sahip bir çok süper kahramanın bir araya toplandığı filmin gişede hayal kırıklığı yaratması sanırız büyük sürpriz olur.

Filmdeki süper kahramanlara iyi kötü ayırmadan şöyle bir bakacak olursak sonunda iyilerin kazanacağı kesin, gerçi sonunda kötülerin kazandığı kaç tane süper kahraman filmi varki. Kimler var Avengers süper kahraman olarak derseniz kimler yok ki; Demir Adam, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Black Widow ve daha fazlası.

Avengers ayrıca sadece bir filmden ibaret değil, aynı zamanda bir oyun ama Facebook paltformunda oynanan social gaming denilen oyunlardan. Mart ayında kullanıcılara sunulan oyunun ismi Avengers Alliance. Film Marvel kitaplarından uyarlama olunca Marvel çok zekice bir pazarlama stratejisi uyguladı, en popüler online sosyal paylaşım platformu olan Facebook’u kullanarak film daha yapım aşamasındayken hakkında konuşulmasını sağlamış. Filmin toplam hasılatı henüz belli değil ama Facebook’daki oyunu ile şu anda 1.2 milyon kişiye ulaşıyorlar.

Marvel’in süper kahramanları sinema perdesinde kötülerle savaşırken sizde bilgisayar başında onlardan rol çalabilirsiniz. Avengers’in fragmanından ise kopya çekebilirsiniz.

 

Filmin ana karakterleri ve oynayanlar şu şekilde.

[table “13” not found /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.