45 Yaş Üstü Avrupalılar Zamanlarını Online Dating ve Partner Sitelerinde Geçiriyor

İnternetin istatistiklerini tutan ve bunları belirli aralıklarla yayınlayan ComScore.com geçen gün 45 yaş üstü Avrupalıların internet kullanımı ile bir analiz yayınladı. Yayınlanan bu analizde Aralık 2012 verileri kullanılmış ve ilginç sonuçlar ortaya çıkmış; işte satır başları;

2012 yılının aralık ayındaonline partner veya dating sitelerini ziyaret eden Avrupalı sayısı yaklaşık olarak 49 milyon. Bu rakam Avrupa’da internet kullanan 15 yaş üstü toplam nüfusun %12’si demek.

45-54 yaş arası Avrupalılar online dating sitelerinde aylık olarak ortalama 83,4 dakika harcıyorlar. Yine aynı yaş grubunun bu siteleri yalık ortalama ziyaret sayısı ise 8,2. Hatta 55 yaş ve üstü olanların aylık ortalama ziyaret sayısı 8,7.

15-24 yaş arası ise online dating sitelerinda daha az zaman harcıyorlar. Ortalama ziyaret süreleri aylık 43,4 dakika iken ziyaret sayıları ise 5,1.

Kaynak; ComScore.com

Türkiye’de Online Dating ya da Partner Siteleri

Türkiye’de bir zamanlar Siberalem ve Yonja ile oldukça rağbet gören bu sektör özellikle fake hesaplar, gerçek bilgilerini paylaşmayan üyeler ve Facebook gibi bir sosyal ağın sanal alemi ele geçirmesi sebebiyle eski popülaritesinden uzak. Yeni yeni ortaya çıkan girişimler ise online dating veya partner sitelerinden daha çok online evlilik siteleri tarzı bir hizmet sunmaktalar.

Son zamanlarda ortaya çıkan online dating ya da partner kurumsal girişimlerinden bazıları aşağıda ama üyelik şartları nedir bilemiyorum.

  • E-Çift.com
  • E-Darling.net
  • İstanbul.net – İstanbul’a Özel
  • Casualclub.com
  • PembePanjur.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.