Blog Veya İnternet Sitesi İle Para Kazanmak

Eğer bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmayı seviyor ve bir blog siteniz var veya yapmayı düşünüyorsanız, bu hobinizi gerçekleştirirken aynı zamanda para kazanmakda mümkün. İşte internet veya blog siteniz üzerinden para kazandıracak bir kaç alternatif yol

  • Google AdSense

Kullanması oldukça basit, google hesabınız var ise sadece küçük bir ayar ile yazınız istediğiniz bölgesini seçmeniz yeterli. Gerisini google hallediyor ve yazınızın içeriğine göre ilgili ilanları ekrana getiriyor.

  • Affiliate Programları

Türkçeye ortaklık programları olarak da çevirebiliriz. Özellikle satış ağırlıklı sitelerin ortaklık programına üye olarak size özel linkleri ve reklam bannerlarını yayınlıyorsunuz ve kazandırdığınız üyelik ve satış karşılığında komisyon alıyorsunuz.

  • Sponsorluklar ve özel reklamlar

Sitenin hiti belli seviylere ulşatıktan sonra siteye alacağınız sponsorluklar veya özel reklamlar ile para kazanmak mümkün ama ülkemizde seviyeli sitelerle sağlam hitlere ulaşmak çokta kolay değil tabiki.

  • E-kitap satışları

Yurt dışında çok yaygın olmakla birlikte bizim ülkemizde pek kullanılmıyor, zaten normal kitap ve gazetelerin bile satılmadığı, korsanın bu kadar yaygın olduğu bir ortamda e-kitap satışı oldukça zor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.