Online Dosya Paylaşım Siteleri: Box.com

Box.com, kullanmak isteyenler için bulut depolama ve online dosya paylaşım siteleri arasında konum olarak iyi bir yerde sayılabilir. Üstelik güvenilir ve tavsiye edilebilir alternatiflerden biri olmayı  kesinlikle hakkediyor. Öncelikle kullanımı ve arayüzü oldukça basit ve kullanıcı dostu. Eğer eğitim veya iş amaçlı online dosya paylaşım için seçim yapmaya çalışıyorsanız Box seçeneklerinizden biri olmalı.

Fiyatlandırma olarak 3 farklı model sunuluyor; personal, business ve enterprise.

Personal modelin ücretsiz opsiyonu var. Eğer 5 GB kapasite yeter diyorsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.  Sadece 1 kullanıcıya izin veriyor,  kötü haber ise dosya başına 100 MB limit olması. 25 GB kapasite ve 1 GB dosya başına limit için aylık 9,99 usd, 50 GB kapasite ve 1 GB dosya başına limit için ise 19,99 usd ödemeneiz gerekiyor.

Business model ise 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. 3 kullanıcıdan 500 kullanıcıya kadar profil açma imkanı var. Kapasite kullanım hakkınız 1000 GB ama tekil dosya limiti 2GB. Yani HD film haricinde hemen hemen herşeyi paylaşabilirsiniz. Fiyatı ise kullanıcı başına aylık 15 usd.

Enterprise seçeneğinde kullanıcı sayısı, kapasite limiti yok sadece paylaşılabilecek tekil dosya limiti 2 GB. Fiyat için ise müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.

Box sıradan bir online dosya paylaşım sisteminin haricinde bulut depolama sistemi olarakda rahatça kullanılabilir. Google docs desteğiyle dosyalar oluşturabilir, düzenleyebilir ve üzerinde değişiklik yaptığınız dosyaların eski versiyonlarını da görüntüleyebilirsiniz. Bu özellikleri onu özellikle Microsoft SkyDrive için çok sıkı bir rakip haline dönüştürüyor.

Box en az Microsoft SkyDirve kadar hızlı fakat SkyDrive limitler açısından biraz daha cömert. Her ne kadar limitlerde ibre Microsoft SkyDrive’ı göstersede konu kullanım kolaylığıa ve arayüze gelince Box ciddi anlamda fark yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.