Chrome’dan Yasaklı ve Sansürlü Sitelere Giriş Eklentisi Zenmate

Ülkemizde malum internet sansürleri ve yasakları aldı başını gidiyor, hatta ve hatta yeni yasa ile mahkeme kararı bile olmadan herhangi bir siteye erişim 4 saat içerisinde engellenebilecek. Tabiki yasaklı ve engelli siteler sadece bizim ülkemizin problemi değil.

Bu yasaklar ve engellemelerden yola çıkan Zenmate firması bir Chrome eklentisi çıkararak yasaklı sitelere girişi sağlamaya başladı. Zenmate eklentisi sadece yasaklı ve engelli sitelere girişi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda sizin internette gizliliğinizi sağlayarak güvenli bir şekilde surf yapmanızı sağlıyor.

Zenmate eklentisi sayesinde giriiş yaptığınız lokasyon maskelenerek farklı bir yerden giriş yapıyormuşsunuz gibi gözüküyor, yani Türkiye’den giriş yaptığınızda eklenti sizin başka ülkelerdeki sunucular üzerinden o sayfalara bağlanmanızı sağlıyor.

Amerika Ulusal Güvenlik Ajansı’nın sizi takip etmesini engelleyebilir mi bilmem ama hem yasaklı sitelere girmenizi sağlamayı başarabildiği bir gerçek.

Eklentiyi kullanmak için Chrome tarayıcı üzerinden https://zenmate.io/home/ adresini ziyaret etmeniz ve ADD ZENMATE düğmesine tıklamanız yeterli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.