e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

İnternetin en güzel tarafı insanlara sağladığı online kolaylıklardır. Özellikle bürokrasi ve otomasyon eksikliliği sebebiyle kamu dairelerinde insanların zamanında karşılaştığı kuyruklar yavaş yavaş tarih olmaya başladı. Sadece bununla sınırlı değil tabiki. Milli Eğitim Bakanlığı‘nın VBS yani e okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrencilerin çok hoşuna gitmesede ailelere büyük kolaylıklar sağlıyor.

Nedir e okul veli bilgilendirme sistemi (MEB VBS)? e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen elektronik sistemdir. Bu sistem sayesinde veliler öğrencilerinin haftalık ders programlarını, sınav programlarını, sınav sonuçları, mazaretli ve mazeretsiz devamsızlık bilgileri ile not ortalamalarını öğrenebiliyorlar.

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aynı zamanda okul ile veli arasında doğrudanda  iletişimde sağlıyor. Okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından velilere ulaştırılmak istenen bireysel veya toplu mesajlarada e okul veli bilgilendirme sisteminden ulaşmak mümkün.

Veli Bilgilendirme Sistemi’nin velilerin çok hoşuna gittiği veya gideceği kesin ama öğrenciler için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Daha şimdiden google‘da veli bilgilendirme sistemini kilitleme, veli bilgilendirme sistemini engelleme veya veli bilgilendirme sistemini yasaklama gibi aramaların sayısı artmaya başlamış ama sonuç nafile.

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemine https://e-okul.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.