eBay Puanınızı Arttırmak

eBay’de satış yapmaya karar verenler için en büyük zorluk tabiki feedback skorlarının veya puanlarının düşük olması ve bunun satışları olan olumsuz etkisidir. Oysaki bu puanları yükseltmek o kadarda zor değil ama tabiki bedavada değil.  

Öncelikle hatırlamanız gereken isminizin yanında yazan puanlar sadece satışlardan değil, satın aldığınız ürünlerden geliyor. Dolayısıyla bir kaç alış veriş ile bu puanları yükseltmek mümkün. Peki ne almalı? Tabiki en ucuz ürünleri çünkü çok az satıcı bu puanların nerden geldiğine bakar. Onlar için önemli olan puanlarınızın yüksekliği ve belki sattığınız diğer ürünler (az ürün az güvenilirlik demek).

Bu ucuz ürünlerin başında tabiki elektronik kitaplar (ebook) ve telefon ekran koruyucular geliyor. Ekran koruyucuların ayrıca posta masrafı olabileceği için elektronik kitapları tercih edebilrsiniz. Bu kitaplar sadece mail yoluyla genelde pdf olarak geliyor. Ortalama kitap başına ise sadece 0.99 usd ödemeniz yeterli, dolayısıyla 15 usd ile 10’un üzerinde  puanınızın olması mümkün. 15 demiyorum çünkü bazı satın almalarınızın  sonrasında puan almama ihtimalinizde var.

Sizde bu elektronik kitapları geri satabilir misiniz peki? Evet ama tavsiye etmiyorum kesinlikle. Çünkü ebay kuralları gereği elektronik kitap satarsanız normalde cd olarak göndermeniz gerekiyor, bu elektronik kitap alış verişi zaten bilinçli olarak genellikle puan yükseltmek amacı ilede yapılmış olsa dahi eğer biri sizi şikayet eder ise cd almadığına dair hesabınızın kapatılması söz konusu. Bu sebeple dikkatli olmanız ve hatta satış tarafına hiç bulaşmamanız tavsiye edilir.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.