eBay’de Satış Yapmak

Ebay online açık arttırma ve satış sitesinde satış yapabilmeniz için öncelikle bir Paypal hesabınızın olması lazım. Paypal artık Türkçe olarakda hizmet verdiği için oldukça kolaylaştı. Yapmanız gerekenler sırasıyla güvenli olduğunu düşündüğünüz bir mail adresiniz ile giriş yapıp şifre belirlemek, daha sonra kredi kartınızı hesaba tanımlamak. Bu işlemin ardından Paypal kredi kartınızdan çok küçük bir meblağ çekip tekrar iade edecek, siz ise bir iş günü sonra hesap ekstrenizde gözüken işlem kodunu kullanarak Paypal’ın internet sitesinde hesabınızı aktif hale getireceksiniz.

Artık Ebay’in internet sitesine gidip kaydınızı yaptırabilirsiniz ama işin bu kısmı biraz daha sancılı. Ebay’e bir kullanıcı adı bulup üye olduktan sonra ilk satış için ürün listelediğinizde veya ürün aldığınızda güvenlik gerekçesi ile hesabınızı geçici olarak askıya alıyorlar. Hesabınızın askıya alındığını belirten mesajda sizden adresinizi belgeleyen bir fatura ve ehliyet ya da pasaport fotokopinizi fakslamanızı istiyorlar. Fakat verilen faksa ulaşmak o kadarda kolay olmuyor, ben şahsen müşteri hizmetlerine mail atarak farklı bir faks istedim ve oraya fakslayabildim. Bu konuda yardım alabileceğiniz ebay mail adresleri şunlar rswebhelp@ebay.com ve suspension@ebay.com. Fakslamayı başardığınız taktirde 10 iş günü demelerine rağmen 3 ile 4 hafta içinde hesabınızı aktif hale getirecekler eğer verdiğiniz bilgiler çelişmiyor ise.

Artık şatışa başladınız diyelim (dropshipping ve diğer satış kanalları hakkında bilgiyi daha sonra vereceğim) bir hafta içinde eBay’den bir telefon alacaksınız, size kullanıcı adı, gerçek isminiz ve satmak için listelediğiniz ürünler hakkında bir kaç soru soracaklar (herkese yapıyorlar mı bilmiyorum ama beni aradılar).

Tüm bu aşamaları atlattıktan sonra artık eBay’den ürün alıp, ürün satabilirsiniz.

Kolay gelsin

2 yorum

  1. gulben Yanıtla

    çok güzel olmuş dükkan süpeerrrr bende böyle bir dükkan açabilirmiyim kendime acaba.. şuan ebaya üye oldum ama hangi toptancıya üye olacağımı bilmiyorum ve sonra neler yapacağımı….

    • admin YazarYanıtla

      İlk başta risk almadan kendinizi eğitmek için paralı dropshipping firmalarından birine üye olabilirsiniz, http://wp.me/p1vVQW-j linkinden firmalara ulaşabilirsiniz ama eğer biraz bilginiz var ise üyelik ücreti ödemeden dhgate.com veya aliexpress.com üzerinden deneyebilirsiniz. Örnek olarak dhgate’den nasıl bedava dropshipping yapabilirsiniz öğrenmek için http://wp.me/p1vVQW-3m linkinden ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.