En Çok Vakit Geçirilen Sosyal Paylaşım Sitesi Hagisi?

Konu internet ve sosyal mnedya veya paylaşım siteleri olduğu zaman insanların en çok Facebook’da zaman harcadığı düşünülür. Çünkü Facebook farklı bir konsepte ev sahipliği yapar. İster arkadaşlarınızla paylaşım yaparsnız, ister video seyreder müzik dinlersiniz. Hatta oyun bile oynarsınız. Dolayısıyla en çok vakit harcanılan sitenin Facebook olması gayet doğal olurdu.

Facebook haricinde belki Youtube bile olabilirdi, sonuçta kullanıcılar girip dakikalarca videolar seyredip, sevdikleri şarkıcıların kliplerinden playlistler yapıp saatler boyunca log out olmadan online kalabiliyorlar. Hadi Youtube’da olamadi o zaman son zamanların gözdesi Pinterest veya Twitter olabilir diyenler için cevap peşinen maalesef onlarda değil.

ComScore tarafından verilen bilgiye göre kullanıcıların içinde en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım sitesi Tagged.com olmuş. Mart 2012 verilerine göre kulanıcılar ay içinde 18 defa giriş yapmışlar, Facebook kullanıcıları ise 36 defa ama Facebook’da geçirilen ortalama süre 10.9 dakika iken bu süre Tagged.com’da 12.1 dakikaya kadar uzuyor.  Ve bu süre daha önce Tumblr.com‘a 14.7 dakikanın ardından ikinci sırada yer alıyor.

Tagged.com 2004 yılının ekim ayında Amerika’da kurulan bir sosyal paylaşım sitesi. Kendilerine göre 100 milyon üyeleri var ve resmi olarak aktif kullanıcı sayısı aylık Amerika için 5.9 milyon, dünya çapında ise 18.6 milyon.  Temel olarak kullanıcıların profil oluşturarak diğer profillere bakabildiği, beraber oyun oynanabilen ve sanal hediyeler gönderilebilen bir platform.

Gönül isterdiki sizde girin bir bakın belki hoşunuza gider diyelim ama pek mümkün değil. Çünkü ülkemizden siteye erişim 2008 yılından beri yasaklanmış durumda.

2 yorum

  1. orhan Yanıtla

    hayır ben taggede üyeyim ve türkiyede yaşıyorum.yasak deyil yanlış bilgi almışsınız arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.