En iyi online oyunlar-MovieStar Planet

MovieStar Planet Nedir? MovieStar Planet MovieStar teması ile çalışan bir tür online oyun, sanal bir sosyal dünyadır. Her ne kadar online ve sanal iafedeleri kullanılsada MovieStar Planet eğitim otoritelerinin desteği ile eğitim amacıyla geliştirilmiştir. Bu otor,telerden biride The Danish University of Education (Danimarka Eğitim Üniversitesi diye çevirsek yanlış olmaz heralde). Çocuklar yaratıcılık ve ifade etme yeteneklerini kullanarak karakterler yaratıp bu karakterleri animasyonlarda, chat odalarında veya MovieStar Planet’in sanal dünyasındaki oyun ve  diğer özelliklerinde kullanabiliyorlar. MovieStar karakterleri film yaptıklarında ün ve yıldız paralar kazanıp bunlar ile yeni kıyafetleri kostümler, animasyonlar satın alıp bu sayede daha iyi filmler yaratmaya çalışırlar.

MovieStarPlanet’in sanal animasyon dünyası çocukların kendilerini ifade etmeleri sayesinde konuşma ve yazma yeteneklerini geliştirir. Bu sayede sosyalleşme problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

MovieStar Planet 8-15 arasındaki tüm çocuklar ve gençler için uygun olup tamamen güvenlidir. Sistem otomatik olarak ve ayrıca insan kontrolünde devamlı denetlenerek zararlı içerik ve mesajların oluşması engellenir.

MovieStar Planet normalde ücretsiz kullanılabilmekte fakat ekstra şöhret ve yıldız parası satın alınabiliyor. Zaten en çok eleştirilen yönüde burası. Fakat yetkililer sistem geliştirme ve güncellemeler için paraya ihtiyaçları olduğunu ama zaten kullanıcıların tek bir kuruş bile harcamaya ihtiyaçları olmadığını belirtiyorlar.

MovieStar Planet nasıl oynanır? MovieStar Planet’e Yeni Kullanıcı butonu ile kendi karakterinizi oluşturarak başlayabilirsiniz.  Daha sonra aşağıdaki içerikleri kullanarak sanal dünyanın eğlencesine karışabilirsiniz.

Filmler;

Yaratıcılık bölümünden Yeni Film butonu ile , 6 kişiye kadar film yıldızlarınızı seçip yeni bir filme başlayabilirsiniz. Bu yıldızlardan biri sizin veya arkadaşınızın karakteri olabilir.

Film İçeriği;

Karakterleri seçtikten sonra replikleri hazırlayıp animasyonları seçersiniz.

Zaman Çizelgesi;

Zaman çizelgesi ile sahnelerin uzunluklarını ayarlayarak hangi sahnede hangi yıldız oynayacak ona karar verirsiniz. Her filme 5 sahne ekleyebilirsiniz.

Filmi Tamamlamak;

Filminiz hazır olduğu zaman arkadaşlara gönder butonuyla filmi yayınlarsınız. Yayınlandıktan sonra filmi değiştiremezsiniz, yayınlanmadanda şöhret ve yıldız parası kazanamazsınınz.

Arkadaşlar;

Arkadaşlar butonu ile arkadaşlarına ulaşabilirsiniz.Arkadaşların MovieStarPlanet’te aktif olduğunda, arkadaşlarının aktiviteleri, ekranın altındaki Arkadaşların Aktiviteleri çubuğunda belirir. Ayrıca buradan arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Ne yapıyorsun alanı;

Bu bölümde şu anda ne yaptığınızı veya kafanızdaki fikirleri paylaşabilirsiniz.

Chat Odaları ve Oyunlar;

Bir çok chat odası mevcut, oyunlar bölümünde ise oyunlar ve testler yardımıyla yıldız paraları kazanabilirsiniz.

Mağazalar; 

Mağazalardan yeni kıyafetler kostümler, odanız için eşyalar ve filmlerinizi için arka planlar ve fon müzikleri satın alabilirsiniz. Aynı zamanda animasyon mağazasına yani aktör okuluna kayıt olabilir ve yeni anmiasyonlar hareketler öğrenebilirsiniz..

MovieStar Planet oyununa www.moviestarplanet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

2 yorum

  1. irem Yanıtla

    çok güzel bir oyun çok seviyorum yeni arkadaş edinilebilir ve hatta eğlenceli bir oyun herkese tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.