En İyi Yerli Bitcoin Siteleri ve Kripto Para Borsaları

BtcTürk Bitcoin

Yerli bitcoin ve kripto para sitelerine her geçen gün yenileri eklenmekle birlikte biz size en güvenilir ve işlem hacmi en yüksek olanlardan bahsedeceğiz. Güvenlik açısından size tavsiyemiz her gördüğünüz reklam veren siteye üye olup işlem yapmamanız. Çünkü bitcoin ve kripto para transferleri geri döndürülemez işlemlerdir. İtiraz edebileceğiniz herhangi bir aracı kurum olmadığı için sadece lisanlı aracılar ile çalışmanız gerekmektedir.

FİRMAKOMİSYON ORANLARIGÜNLÜK İŞLEM LİMİTİAYLIK İŞLEM LİTİMİKRİPTO CÜZDAN
Paribu% 0,25 - 0,35500.000 TL3.000.000 TLEvet
BTCTürk%0,20 - 0,30250.000 TL1.000.000 TLEvet
Koinim%0,30 - 0,40100.000 TL1.000.000 TLEvet
Koineks%0,20 - 0,30100.000 TL3.000.000 TLEvet

YERLİ BITCOIN BORSALARI

Günlük işlem hacmine göre büyükten küçüğe sıralama aşaüıdaki şekildedir;

1-BTCTÜRK

Türkiye’nin şu an için günlül işlem açısından en büyük kripto para borsası. Hem Bitcoin ve Ripple hem de altcoinler Ethereum, Tether, Litecoin, Stellar ve Bitcoin Cash şu an için kullanılabilir kripto paralar.

BTCTürk sitesinin 10/06/2019 tarihinde 24 saatlik işlem hacmi toplam 7-9 milyon dolar arasındaydı. En ağırlıklı kripto paralar ise yoğunluk sırasına göre Bitcoin, Ripple ve Etherium olarak sıralanmakta.

BtcTürk Bitcoin

Bu kadar yüksek meblağlarda işlem hazmi olunca doğal olarak güvenlik de öne çıkıyor. BTCTürk giriş ekranından iki aşamalı doğrulama kullanıyor. Şifre girdikten sonra ayrıca SMS ile doğrulama yapmak zorundasınız. Hatta isterseniz Google Authenticator kullanarak güvenliği bir üst seviyeye de taşıyabilirsiniz.

BTCTürk hesabınıza başkasına ait hesaptan para göndermeniz mükün değildir. Mutlaka kendi adınıza ait bir hesaptan göndermeniz gerekir. Kredi kartı kullanımına şu aşamada izin verilmiyor. Firmanın Akbank veya Vakıfbank hesaplarına EFT veya Havale ile para gönderebilirsiniz ya da Papara ile 7/24 para aktarmanız mümkün.

Firmanın hem IOS hem de Android uygulaması bulunmakta, yani cep telefonu ve tabletlerinizden de anlık işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca stop emri girerek zararınızı minimumda da tutabilme imkanınız var. Örneğin 50 TL’den herhangi bir coin aldınız ama gün içerisinde fiyat düşme trendine girdi. gece yatmadan önce riske girmemek için fiyat 45 TL’ye düşerse 44 TL’den satış yap gibi bir satış emri oluşturarak olası yüksek kayıplarınızı minimize edebilirsiniz.

Aynısı yükseliş trendleri için de geçerli, örneğin güncel değeri 50 TL olan bir coinin yükseliş trendine gireceğini düşünüyorsanız 55 TL’yi geçerse 56 TL’den al emri verebilirsiniz.

2-PARIBU

Resmi kaydı 21/11/2016 tarihinde yapılan site 1 yıllık alt yapı çalışması ardından faaliyetine başladı. Şu an için işlem hacmi açısından BTCTürk ile birlikte zirveyi paylaşıyorlar. Yazı yazılırken 6-8 milyon dolar arası günlük işlem yapılmaktaydı.

Paribu’da ağırlıklı işlem hacmi Bitcoin üzerinden dönmekte, diğer coinler ise yoğunluk sırasına göre Litecoin, Holo, Ripple, Etherium ve Bittorent.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.