Facebook ile Para Kazanma Rehberi

Facebook 900 milyonun üzerinde üyesi ile şu an için en popüler ve en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Türkiye’de ise popülerliğini tartışmaya bile gerek yok, malum en çok kullanan ülkelerin başında geliyoruz. Bu kadar popüler olan bir sosyal paylaşım sitesinin kurumsal şirketler tarafından kullanılmasıda tabiki kaçınılmaz oldu. Artık reklamlarda firmalar web sitelerinden daha çok Facebook sayfalarının adresini verir oldu.

Sosyal paylaşım sitelerinin popülaritesi bu kadar artınca fırsat kapısı sadece kurumsal firmalara açılmadı. Bireysel kullanıcılarda sosyal paylaşaım sitelerini kullanarak para kazanmanın yollarının araştırmaya başladı. İşte Şerafettin Arslan’da bunlardan biri ve şu anda internetten para kazanmak üzerine yazılmış en popüler kitaplardan biride onun Facebook Para Rehberi.

Yazarın iddiasına göre sıradan bir internet kullanıcısına ve sıfırdan başlayanlara bile bu işi öğretebilecek bir kitap. Facebook Para Rehberi resimli açıklamalar ile zenginleştirildiği için anlaşılmasıda kolay oluyormuş. Yazar şu 4 unsura dikkat etmiş;

  1. Okuyucuların başlangıç için bu kitap haricinde herhangi bir şeye da ha ücret ödememelerine.
  2. Okuyucuların gereksiz bilgilerle vakit kaybetmemelerine.
  3. Oluşturulan projelerin uzun ömürlü olmasına.
  4. Okuyucuların bilgilendime ile kendi hayal güçlerinide kullandırmaya sevk etme.

Yazaz tarafından kitabın içeriğinin anket doldurma, reklam okuma, mail okuma ve reklam tıklama gibi çok fazla vakit harcanan ama günde 0,3-0,4 dolardan fazla para kazandırmayan tekniklerle dolu olmadığı iddia ediliyor. Kitapta asıl öğretilen sosyal medya pazarlama teknikleri olarak tanımlanmış.

Bu işi yasal mı diye soracak olursanız;  sosyal medya pazarlaması, zaten social media marketing adı altında, yurt dışında üniversitelerde ders olarak bile okutuluyor. Dolayısyla yasa dışı olma ihtimali sıfır. Zaten sosyal medya pazarlaması 5-6 yıllık bir dönemde evden çalışanların çok büyük bir kesiminin tercih ettiği yöntemlerden biri. Dolayısıyla böyle bir ilgi alanınız ve eğitiminiz var ise sizde deneyebilirsiniz. Ne kaybedersiniz? Belki 40-50 TL arası kitaba verdiğiniz ücreti ama zaten oda okuduğunuz ve sahip olduğunuz kitabın bedeli olacak.

Bu yöntem test edilip denendi mi derseniz bizim tarafımızdan test edilmedi. Ama bu popüler akım giderek yayılıyor ve eğer aklınızın bir köşesinde internetten para kazanmak gibi bir fikir hayata geçirilmeyi bekliyorsa bir yerlerden başlamak gerekiyor. Ve Facebook Para Rehberi size bu imkanı sağlayacak araçlardan biri olabilir.

1 Yorum

  1. Kemal Yanıtla

    Almanızı Tavsiye Ederim Küçük Bir Bütçeyle Çok Güzel Kazanç Sağlıyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.