Freelance Çalışarak İnternetten Para Kazanabilirsiniz

Freelance nedir? İnternetten para kazanmanın şu an için en yaygın yollarından biri olan Freelance olarak çalışmak yani kısaca serbest olarak başkaları veya internet siteleri için yazarlık, programlama, tasarım vb. işler yapmak anlamına gelir . Bu sistem her ne kadar ülkemizde bulunsada çok yaygın olduğunu söylemek pek mümkün değil. Yapanlarında para tahsilatlarında sıkıntı yaşadıkları en sık duyulan problemlerin başında geliyor. O yüzden bu yazı biraz olsun yabancı dili özelliklede İngilizcesi olanlar ve bu işi yabancı siteler üzerinden yapabilecek olanlar için yazıldı. Hatta serbest olarak yazı yazmak gibi bir niyetiniz var ise yabancı dilinizin oldukça üst seviyelerde olması gerekmektedir.  Ama web tasarım, grafik tasarım veya programlama gibi işlerde kendinizi ifade edebiliyor olmanız yeterli olacaktır.

Freelance iş bulunabilecek siteler

Freelance olarak yazarlık yapmak, programlama ve web tasarım işleri almak, araştırmalar yaparak bilgi toplamak veye teknik danışmanlık yapabilecek durumda iseniz bu tür işleri alabileceğiniz birkaç güvenilir ve popüler site var.

Tek yapmanız gereken bu sitelere giderek üye olup profilinizi oluşturmak ve sitelerde bulunan işler için teklifinizi sunmak. İş alıp reytinginizi arttırdıkça daha çok iş alma ihtimaliniz ve daha çok gelir elde etme ihtimaliniz artıyor. Bu sitelerden freelance tasarım, freelance web tasarım, freelance grafik gibi bir çok iş almanız mümkün.

Unutmayınki profilinizi oluştururken bilgi ve birikiminizi doğru aktardığınızdan emin olumanız gerekiyor. Sitelerde listelenen işlere teklif verdiğiniz takdirde proje sahipleri öncelikle sizin profilinize bakarak iş için uygun olup olmadığınızı anlamaya çalışacaktır. Ayrıca teklif verdiğiniz konuya tam anlamıyla hakim olmanız gerekiyor. Sorulacak sorulara vereceğiniz cevaplarda zorlandığınız anda başınız belaya girmek üzere demektir.  Veya baştan belirttiğiniz süre veya sizden istenen şekilde projeyi tamamlayamamanız durumunda profilinize herkesin görebileceği olumsuz bir yorum bırakılma ihtimali çok yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.