Google Translate Artık Resimlerdeki Yazılarıda Çevirebilecek

Android cihazlar için Google Translate son güncellemesiyle beraber artık resim üzerindeki yazılarıda okuyabilecek. Eğer Android 2.3 ve üzeri bir sürüme sahip ve kamerası olan bir Android cihaz kullanıyor iseniz istediğiniz herhangi bir şeyin resmini çekmeniz ve üzerindeki yazıyı işaretlemeniz yeterli, Google Translate uygulaması anında işaretlediğiniz yazıyı çeviriyor.

Bu tür uygulamalar zaten vardı ama böyle bir uygulamanın resmi olarak Google tarafından yapılmış olması oldukça sevindirici. Uygulamanın yeni güncellemesi ile beraber gelen diğer bir özellik ise siz yazarken anlık çeviri yapabilmesi. Her ne kadar gramer yapısı gereği Türkçe’den diğer dillere ve diğer dillerden Türkçe’ye çeviri her zaman için iyi sonuç vermesede işinizi görecek kadar işe yaraması yeterli olacaktır heralde.

Bu uygulama en çok yurt dışı seyahatlerinde işinize yarayacaktır. Özellikle yön tabelalarını anlamadığınız zaman resmini çekip anında çevirmeniz mümkün olacak. Bu işe en çokda latin alfabesi kullanmayan ülkelere gidenlerin sevineceği kesin.

Google Play’deki açıklamaya göre Google Translate 14 dilde konuşma sırasında çeviri yapabiliyor fakat verimlilik konusunda çok büyük eleştiriler aldığı kesin. Fakat konu yazım sırasında anlık çeviri ve resim üzerindeki yazıların çevrilmesi olunca oldukça iyi bir iş çıkardığı kesin.

Şu ana kadar 10 milyonun üzerinde indirilen uygulama bu yazı yazılırken 249,221 kullanıcıdan 5 üzerinden ortalama 4,6 puan almıştı. Dolayısıyla şu an için en çok tercih edilen ve en başarılı olan çeviri uygulaması hiç şüphesiz Google Translate.

Denemek isterseniz Android cihazlar için Google Play linki;

Google Translate

 

Kaynak;

phandroid.com, theverge.com, googleplay.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.