İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

Diyelimli internetten para kazanmak istiyorsunuz ve bunun için internette araştırma yapmaya başladınız. Karşınıza ilk çıkacak olan sihirli formülleri olduğunu ve bu formüller sayesinde çok kısa sürede ayda binlerce dolardan fazlasını kazanabileceğinizi iddia eden  sitelerden başkaları olmayacaktır. Eğer bu tarz sitelere ve formüllere inancınız var ise, bu tür şeylerin işe yarayabileceğine inananlardan iseniz yazının bundan sonrası sizi ilgilendirmiyor demektir.

İnternetten kısa bir sürede para kazanmak tabiki mümkün ama bunun gizli sırlar veya çözülmüş şifreler ile hiç alakası yok. Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız önce yöneleceğiniz konuda bilgi sahibi olmanız ve ortaya bir emek koymanız gerekiyor. Sürecin ne kadar kısa süreceği ise sizin harcadığınız zamana, emeğinize ve çalışmanızın verimine bağlı.

Baştanda söylediğimiz gibi sizi bir gecede zengin edecek bir formül yok veya varsa bile bizim haberimiz yok. Ama bilgi ve becerilerinize göre seçeceğiniz konu üzerinde yoğunlaştığınız taktirde sadece bir hafta içinde bile para kazanmamanız için hiç bir sebep yok. Örnek olarak vermek gerekirse freelance olarak çalışan web tasarımcılar internet üzerinden aldıkları siparişler ile haftada 1-2 bin dolar kazanabilmekteler. Ama unutmamak lazımki bu oran seçtiğiniz konunun popülerliği, sizin bilgi ve birikiminiz ile ve ayrıca harcadığınız emek ile doğru orantılı.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konus ise internetten para kazanmak öncelikli hedefiniz olsa bile ayrıca bunu uzun döneme yaymakda en az o kadar önemli olmalı. Burada uzun dönemden kasıt çok fazla zaman harcamaktan ziyade yapacağınız işin dolayısıylada elde edeceğiniz gelirin devamlılığı. O yüzden önce ne yapacağınıza karar vermeli daha sonra yapacağınız işi iyi analiz etmeli ve ardından eksiklerinizi tamamlamalısınız.

Eğer sıfırdan başlayacak iseniz öncelikle GooMass tarzı bir eğitim seti alarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz. Diğer bir tavsiyemiz ise özellikle satış ortaklığı veya benzeri bir sistemden para kanmak istiyorsanız kendinize bir Paypal ve Moneybookers hesabı açtırmanız.

İnternetten nasıl online para kazanılır diyorsanız aşağıdaki yazımızda şu an için en popüler 4 metodu öğrenebilirsiniz;

İnternetten Para Kazanmanın 4 Yolu

2 yorum

  1. gökhan Yanıtla

    İnternetten para kazanmak göründüğü gibi kolay değildir.İnsanlar hemen kazanalım diyor,sabretmesini bilmiyorlar,onlara da hak vermek gerek,güvenmiyorlar ve çabuk sıkılıp bırakıyorlar ama sabretseler ve iyi bir kaynak öğrenseler çok kazanacaklar.Onun için internetten para kazanmak isteyenlere önerim,çok iyi analiz etsinler sonuçta sanal ortam kimseye güven olmazi ve sabretsinler araştırmacı olsunlar

  2. Enes Yanıtla

    İnternetten Para Kazanmak Kolay Değil Çünkü Ödemeyi Hemen Yapmıyorlar Mesela 1 Tıklamaya 0.01 veriyorlar min ödemeyide 5 tl yapıyorlar o yüzden zahmetli bir iş
    ama bu ptc siteleri tıklama olarak ücret ödedikleri için sosyal paylaşım siteleri yardımcı oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.