Online Fotoğraf Düzenleme Programları 5 – Lunapic

Teknolojionline olarak online fotoğraf düzenleme programları serisinde son olarak tanıtacağımız site Lunapic.

Lunapic online editör olarak çok başarılı bir program ama reklam konusu açıkçası biraz rahatsız edici. Ama neyseki animasyon ve efektleri ile bunu size unutturabiliyor. Eğer biraz reklamdan rahatsız olmam diyorsasanız Lunapic sizin için ideal programlardan biri. Lunapic Falsh tabanlı olmaması sebebiyle ilk bakışta eski ve modası geçmiş bir web sitesi gibi gözükebilir ama işini iyi yapmadığını kimse iddia edemez. Ücretsiz bir online fotoğraf düzenleme sitesi olarak resimlerinizi canlandırmakta ve farklılaştırmakta başarılı olacağı kesin.

Lunapic’in yatay navigasyon menüsü ile Adobe PhotoShop veya CorelDraw ile kıyaslanabilir fakat arayüzün tamamını dikkate alırsanız ana sayfanın sol tarafındaki dikey menüsü ile o prorgramlara göre çok daha basit ve doğal. Bu basitlilk ve doğallık ana sayfanın görüntüsü açısından biraz aşırı olmuş ama siz ne kadar yaratıcı iseniz Lunapic o kadar başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Lunapic içerisinde bir çok efekt barındırıyor. Bunların içinde bir noel süsünün içine resminizi yerleştirmekten tutunda fotoğrafınıza alevler eklemeye kadar sayısız efekt var. Ama bunların arasında en güzeli aşağıda bir örneği olan sudan yansıma (reflectin water animation) efekti, resminizin alt tarafına yerleştirdiği yansıma efekti sanki fotoğraf bir gölün kenarıdan çekilmiş hissi uyandırıyor.

Lunapic’in iyi özelliklerinden biride “undo” değişikliği geri alma izni vermesi ve yapılan değişiklik geçmişini zamana göre kronolojik olarak göstermesi. Dolayısıyla bir kaç değişiklikten sonra resmin hangi haline geri dönmek isterseniz ona geri dönebiliyorsunuz.

Lunapic’in içerisinide aynı zamanda Tutorials bölümünde efektler ve nasıl yapılacağını gösteren videoları izleyebilirsiniz. Üstelik Tumblr, Twitter ve Facebook fotoğraflarını Lunapic ile açıp düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz online fotoğraf düzenleme programları bulmanın zor olduğu günümüzde Lunapic size yardımcı olacaktır.

Lunapic’in desteklediği formatlar GIF, JPG, BMP, PNG, AVI, MPG, MOV, FLV ve RM (hatta daha fazlası). Upload edebileceğiniz maksimum dosya boyutu ise resim başına 20 mb.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.