Mozilla 3 Milyardan Fazla Firefox Eklentisi İndirildiğini Duyurdu

Mozilla’nın kendi bloğundan yapılan duyuruya göre temalar hariç Firefox için indirilen eklenti sayısı 3 milyarı geçmiş bulunuyor. Bu rakam dünya nüfusunun neredeyse yarısına eşit olmakla birlikte ve bir gün içinde internet kullananların sayısından bile daha fazla.

Mozilla eklentilerini ilk olarak 2004 yılında bilgisayar kullanıcılarına Firefox Adds-on Gallery üzerinden sundu. Mobil kullanıcılar ise Mozilla eklentileri ile 2009 yılında tanıştı. Bu eklentiler sayesinde internet tarayıcınızı kendinize göre tasarlayıp kişiselleştirebiliyorsunuz. Mozilla’nın eklentileri sayesinde Firefoz tarayıcınız müzik, eğlence, spor gibi içerikleri ve görüntü olarak sizin ilgi alanlarınıza göre şekillenebiliyor.

Yine blogda verilen bilgilere göre Firefox kullananların %85’i en az bir eklenti kullanıyor, ortalama eklenti kullanımı ise kullanıcı başına 5. En çok kullanılan eklentiler ise AdBlock Plus, Firebug, NoScript, Personas Plus ve Video Download Helper.

Eğer sizde tarayıcı olarak Firefox kullanıyor iseniz Firefox Adds-on Gallery adresinden kendinize uygun eklentileri kurup tarayıcınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Kaynak: blog.mozilla.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.