Müzik Dinlemek İstiyorum Diyenler İçin En İyi Programlar

Müzik dinlemek istiyorum diyen çok ama cd için para vermek isteyen yok. Bu durumda geriye iki seçenek kalıyor; ya şarkıları ve albümleri korsan olarak bilgisayarınıza indirip dinleyeceksiniz ya da yasal müzik sitelerini kullanacaksınız.

Eğer sizde korsan olarak indirmeyi tercih etmeyenlerdenseniz işte  yasal olarak online müzik dinlemek için en iyi program ve siteler;

SPOTIFY

 

Gerek ses kalitesi gerekse arşiv olarak kesinlikle 10 üzerinden 10 puanı hakkediyor. Tüm mobil işletim sistemleri için uygulaması olduğu gibi bilgisayar kullanıcıları içinde Desktop sürümü mevcut. Hatta isterseniz Web çaları modunuda kullanarak tarayıcınızdan açabilirsiniz. Kullanıcı adınızla giriş yapınca hepsi senkronize oluyor.

Şarkıcı takibi, albüm kaydetme, liste oluşturma, farklı modlarda listeleri takip etme, size tavisye edilen listeler, dinleme geçmişinize uygun tavsiye edilen listeler ve sanatçılar ve daha bir çok özellik. Üstelik çevrimdışı dinlemek için belirli sayıda şarkı ve albümü uygulama içinde indirmekte mümkün.

Bir sürü farklı kampanya ile ücretsiz almak mümkün ama ücretli bile alsanız kesinlikle her bir kuruşu hakkediyor.

Spotify Web Sitesi Spotify Android Spotify IOS

FİZY

Bana göre Türkçe müzik dinlemek için en iyi web sitesi Fizy. Hiç tartışmasız en fazla albüm ve şarkı seneği Fizy’de bulunuyor. Özellikle özgün müzik severler için Grup Yorum, Grup Çığ, Kızılırmak ve İlkay Akkaya dahil bir çok sanatçı ve grubun albümüne ulaşmak mümkün. Windows 8 ile arasıra takılma problemi yaşatsa da şu an için ilk tercihim.

Fizy ayrıca mobil uygulamaları ile sizi hareket halindeykende yalnız bırakmıyor. Üstelik Android ve IOS uygulamaları haricinde Windows Phone işletim sistemli telefon kullananlar da Fizy’den faydalanabiliyor.

Fizy Mood ise şarkı veya sanatçı seçmeden modunuza uygun şarkıları dinlemek için tercih edebileceğiniz bir uygulama.

Siteden dinleyecekseniz üye olup giriş yapmanız gerekiyor, yoksa şarkıları sadece 30 saniye dinleyebiliyorsunuz. Ama merak etmeyin Fizy tamamen ücretsiz. Web sitesine ve indirme linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fizy Web Sitesi Fizy Android Fizy IOS Fizy Windows Phone

DEEZER

Online veya mobil olarak yasal müzik dinlemeniz için diğer bir seçenek ise yeni platform Deezer. Arayüzü Fizy’e göre biraz daha başarılı ama Türkçe müzik portföyü açısından en azından şu an için biraz geride.Fakat bu Deezer sadece yabancı müzik dinlemek isteyenler için anlamına gelmiyor, arabesk ve halk müziği dahil olmak üzere bir çok farklı türde albüme ulaşmak mümkün.

Ama radyo kanalları ve listeleri oldukça başarılı.

En çok dinlenenler listesi ise o an için en popüler albümleri görmeniz için iyi bir fırsat fakat ne yalan söyleyeyim ne zaman baksam liste bana çok gerçekçi gelmedi.

Deezer da aynı Fizy gibi mobil platform uygulamaları ile sizleri evde veya işte bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda da müzik zevkinden mahrum bırakmıyor.

Ücretsiz olarak müzik dinlemek için aşağıdaki linkler üzerinden Deezer platformlarına ulaşabilirsiniz;

Deezer Web Sitesi Deezer Android Deezer IOS Deezer Windows Phone

TTNET MÜZİK

Son olarak size tavsiye edebileceğim platform TTNet Müzik. Yerli ve yabancı bir çok albümü bünyesinde barındırıyor, eğer popüler müzik sevenlerden ve takip edenlerden iseniz aradığınızı TTNet Müzik’de bulabilmeniz mümkün. Fakat alternatif müzik sevenler için arşivleri hayal kırıklığı yaratabilir.

Yine diğer müzik dinleme programları gibi radyo kanalları, listeler ve albümler arasından tercih yapma seçeneğiniz bulunmakta.

TTNet Müzik yeni albümleri ücretsiz olarak dinlemek için de en iyi yollardan birisi, yani yasal olarak. Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlar için uygulamaları da bulunuyor.

TTNet Müzik Web Sitesi TTNet Müzik Android TTNet Müzik IOS

Anketimize Katılın

[yop_poll id=”2″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.