Online Fotoğraf Düzenleme Programları 2 – Pixlr

Online fotoğraf düzenleme programları serimizde ikinci durak Pixlr.com.

Pixlr‘ın en göze çarpan özelliği şık arayüzü. Son derece profesyonel görünümüne rağmen ücretsiz bir online fotoğraf düzenleme programı, üstelik Türkçe destekli. Gerçi anasayfa ingilizce ama Pixlr editor’e tıkladığınız zaman Türkçe olarak devam edebiliyorsunuz. Eğer sizde fotoğraflarında oynama ve düzenleme yapmak isteyen internet kullanıcılarının büyük bir bölümü gibi, fotoğraflarda kendinizi cool ve gizemli gösterip bunu sosyal ağlardaki profillerinizde kullanmak niyetinde iseniz Pixlr tam olarak aradığınız program. Pixlr sayesinde sosyal ağ profillerinizi dikkat çekici ve ilginç hale getirebilirsiniz, özelliklede retro tarzını seviyorsanız.

Pixlr ana sayfada sizi Pixlr Editör, Pixlr Express, Pixlr-o-matic, Pixlr Grabber ve Pixlr Imm.io seçenekleriye karşılıyor.

Pixlr Editör ile öncelikle kendi çizimlerinizi yaratabilirsiniz, işin bu kısmı tamamiyle sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış. Diğer bir seçenek ise istediğnizi bir resmi yükleyerek üzerinde değişiklik yapmak. Fotoğrafı yükledikton sonra karşınıza çıkan arayüz biraz Photoshop‘u andırıyor ama oldukça sade, kullanıcı dostu ve kullandıkça zevk veren bir yapıya sahip.

Pixlr Express ise çok fazla vaktim yok hemen yapıp çıkayım modunda olan kullanıcılar için. Pixlr Express’i sadece bir kaç temel değişiklik modülünü kullanarak fotoğraf üzerine bir kaç renk efekti ve çerçeve eklemek, arka plan değişikliği yapmak, resim üzerine farklı karakter ve dizaynlarda yazılar yazmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede bir kaç dakika içinde fotoğrafınızı çok farklı bir görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Pixlr-o-matic bölümüne tıkladığınızda ise sizi fotoğrağınızı retro tarza dönüştürecek özellikler bekliyor. Hem renk ve tonlamaları hem de alternatif çerçeve özellikleri ise resminizi eski bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Pixlr-o-matic‘te ister webcamden yeni resim isterseniz bilgisayarınızdan eski bir resminizi yükleyebilirsiniz. Eğer resminizi yüklemeden önce test etmek isterseniz sol alt köşede “try with one of ours” sayfasındaki 5 farklı hazır fotoğraf üzerinde çalışabilirsiniz. Pixlr-o-matic‘i aynı zamanda iphone, ipad veya android aplikasyonu olarakda download edip kullanabilirsiniz.

Pixlr web sitesinin sunduğu diğer hizmetlerden Pixlr Grabber ise Firefox ve Chrome‘da çalışan bir eklenti. Bu eklenti yüklü iken internette herhangi bir resmin üzerine sağ tıklayıp düzenleme için Pixlr‘a atabiliyorsunuz. Pixlr Imm-io ise istediğiniz resmi sosyal ağlarda paylaşmanızı sağlıyor.

Online Fotoğraf Düzenleme Programları 1 – FotoFlexer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.