Online Fotoğraf Düzenleme Programları 4 – iPiccy

Bu yazımızda tanıtacağımız online fotoğraf düzenleme programı iPiccy.  iPiccy kullanımı çok basit ama bir o kadarda başarılı.  En güzel taraflarından biride ücretsiz olması ile birlikte kayıt zorunluluğunun olmaması. Sadece internet sayfasına gidip düzenlemek istediğiniz fotoğrafı yüklemeniz yeterli. Zaten siteyi açar açmaz alt tarfta sizi “Free! Registration is not required.” mesajı karşılıyor. Bu mesajdanda anlaşılacağı üzere maalesef Türkçe desteği yok.

Bu yazı yazılırken sitenin iPiccy’nin Beta sürümü faaliyetteydi dolayısıyla online fotoğraf düzenlemek için gerekli bir çok özelliği içinde barındırsada hala gelişime açık bir durumdaydı. iPiccy’nin sitesinin kullanıcı dostu olması öne çıkan avantajlarından biri, aşağıdaki ana menüsünden de anlaşılacağı gibi çok basit ve kullanışlı bir arayüzü var. Normalde iyi fotoğraf düzenleme programlarında ana ayaralar, renk, filtre ve çerçece özelliklerini arayıp bulmk ve yerlerine alışmak zaman alıyor hatt bazen sinir bozucu olabilir. Ama iPiccy’nin kolay menüsü bunu minimuma indirmeyi başarmışlar.

iPiccy ile diğer sitelerden resimleri direk düzenleyebilir veya isterseniz bilgisayarınızdan yüklediğiniz bir resim üzerinde oynama yapabilirsiniz.  Hatta eğer isterseniz webcaminizi kullanarakda resminizi çekebilir ve online olarak düzenleyebilirsiniz. iPiccy ile JPG, JPEG, PNG ve GIF formatları üzerinde çalışabilirsiniz.

iPiccy’nin sağladığı kolaylıklardan biri “Undo” özelliği, bu özellik sayesinde yaptığınız son değişkliğin öncesine dönme şansınız. Yani yaptığınız değişikliği beğenmediyseniz “Undo”ya tıklamanız yeterli. Bahsedeğer diğer bir özellik ise ana sayfadaki “Fix Image”. Fix image ile kısa yoldan fotoğrafınızın parlaklığı, renk ayarıları ve keskinliği ile oynayabilirsiniz.

Son olarak belirtelim, iPiccy son derece hızlı bir online fotoğraf düzenleme programı ve suratınıza çarpıp duran reklamlarda yok, dolayısıyla rahatsız edilmeden fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.