Popülaritesi Yükselen Fotoğraf Düzenleme Programı Fotoflexer

Fotoflexer, her geçen gün artan popülaritesiyle en çok kullanılan fotoğraf düzenleme programları arasındaki yerini alıyor. Daha önce tanıttığımız Fotoflexer kullanıcılarına fotoğraflarını online olarak düzenleme imkanı sağlıyor. Üstelik bunu ücretsiz yapıyor. Fotoflexer ın en büyük avantajlarından biride Flickr, Picasa, Facebook, Myspace ve Photobucket gibi sitelerden upload imkanı sağlaması. Bu sitelerden Fotoflexer üzerinden upload ettiğiniz fotoğrafları online olarak düzenleyebiliyorsunuz.

Fotoflexer Arbor Labs ve Berkeley ile MIT mezunu bir grup öğrenci tarafından yaratılmış. Söylenmesi oldukça kolay bir fikir ile başlamışlar; ileri düzeyde efektler ve filtreler kullanabilen bir online fotoğraf düzenleyici yapmak. Söylemesi kolaydı ama bu aslında normalde profesyonel  ve oldukça pahalı yazılımlar tarafından yapılabiliyordu. Tam olarak bu noktadan yola çıkan fikir ile Mart 2008 de Fotoflexer kullanıma hazır hale getirildi.

online fotoğraf düzenleme programı fotoflexer
online fotoğraf düzenleme programı fotoflexer

Fotoflexer online fotoğraf düzenleme programını diğer programlardan ayıran özellikler ise çok sayıda farklı düzenleme opsiyonu sunması.  Fotoğrafların şeklinden, gölgesine, ışık ayarlarına kadar hemen hemen herşeyiyle oynayabiliyorsunuz. Üstelik bir çok fotoğraf paylaşım sitesinden beğendiğiniz fotoğrafları çekip, düzenleyip sonra tekrardan paylaşabilirsiniz.

Fotoflexer ın yeşil ve mavi arayüzü çok güzel bir görünüm sağlıyor. Ana sayfada bir çok düzenleme araçlarına tek bir tıkla ulaşabilme imkanınız var. Üstelik tek yapmanız gereken www.fotoflexer.com adresine giderek upload photo butonuna tıklamanız. Fotoğraf yükleyip düzenlemek ve tekrardan kaydetmek için hiç bir şekilde üye olmanız ve siteye her gittiğinizde login olmanıza gerek yok.

Fotoflexer üyelik ve benzeri hiçbir şey için herhangi bir ücret talep etmiyor. Site içinde yapabileceğinizi her türlü düzenleme ücretsiz. Fotoflexer ile bilgisayarınızdan fotoğraf upload edebilir, herhangi bir fotoğraf paylaşım sitesi veya web sitesinden bir fotoğrafı yükleyebilir, bu fotoğraflar üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz.

Bu online fotoğraf düzenleme programı içerisinde yüzlerce farklı mod, filtre ve efekt bulabilirsiniz. Tek bir tıklama ile renk değiştirmek, fotoğrafı eski bir örünüme kavuşturmak mümkün. Yaratıcılığınız kuvvetli ise kafa değiştirme modu ile arkadaşlarınıza şakalar bile yapabilirsiniz.

Kısacası ücretsiz bir online fotoğraf düzenleme programı arıyor iseniz Fotoflexer tam size göre. Biraz yaratıcılık ile ortaya çıkacak sonuçlar ile herkesi şaşırtabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.