Reddit ve Bitcoin ile Online Striptiz

Sanal para  birimi Bitcoin’in derin internet üzerinden uyuşturucu ve sex ticaretinde kullanıldığına dair söylentiler her zaman vardı. Fakat nisan ayından beri Reddit üzerinde popülerliği giderek artan bir subreddit (Girls Gone Bitcoin) olayı tamamıyla başka bir boyuta taşıdı. Bu subreddit ile erkek ve kadınlar kısmi çıplak bazı fotoğraflarını yayınlıyor ve altınada Bitcoin cüzdan adreslerini yazarak karşı taraftan bahşiş talerp ediyorlar. Karşılığında ise vaad edilen şey tabiki fotoğrafların devamı. Yani bir nevi online striptiz ya da diğer bir deyişle pahalı içkilerin ve şişmiş hesapların olmadığı bir striptiz club ama burada ne para ne de kredi kartı geçiyor sadece Bitcoin.

Bitcoin ile ilgili olarak daha önce detaylı bir yazı yayınlamıştık (Sanal Para Bitcoin)ama biraz daha bahsedecek olursak Bitcoin bir çeşit online para birimi ve aynı gümüş ve altında olduğu gibi talebe göre market fiyatı dalgalanma gösterebiliyor ama tam olarak değeri şudur demekde pek mümkün değil.

Online striptiz için ödemeyi Bitcoin ile yaptığınız sürece kredi kartı ekstrenizde görmenin muhtemel olan kaynağı belirsiz ödemeler gibi ilginç şeylerle karşılaşmanız söz konusu değil. Bitcoin seks için kullanılabilecek en güvenli yöntem ama nasıl kullanıldığını çözebilirseniz tabi.

Fakat Teknolojionline.net olarak bizim burada asıl dikkat çekmek istediğmiz nokta Reddit’in daha önce bu tür subredditleri yasaklamasına rağmen nasıl böyle bir subreddite izin verdiği ve Bitcoin’in hem kullanılması çok zor hemde kullanıcı olarak çok büyük rakamlara ulaşmamasına rağmen sanal sex, online striptiz ve web cam sitelerinin nasıl olurda bu online para birimi ile sitelerini nasıl ayakta tuttukları.

İlginç olan ise bu tür bayan ve erkeklerin eğitim seviyeleri ve internet kullanma alışkanlıkları dikkate alındığında hem Reddit’in sosyal paylaşım sitesi olarak hemde Bitcoin’in online para olarak kullanımının onlar için biraz ağır geliyor olması gerekirken böyle bir uygulamanın popülaritesinin giderek artıyor olması gerektiği. Bu durumda uyuşturucu ve sanal veya online seks ticaretinde zaten adı çıkmış olan Bitcoin’in organize olarak bu işin içinde olması ihtimalini düşünmemek mümkün değil.

Bitcoin hakkında daha önce yayınlanan yazımız;

Merkezi Belli Olmayan Sanal Para Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.