Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Satış ortaklığı ile para kazanmak mümkün mü? Eğer bir web siteniz veya bir bloğunuz var ise ve yeterli sayıda hite ulaşmış iseniz satış ortaklığından para kazanmak sizin için mümkün.

Satış ortaklığı nedir?

Satış ortaklığı ya da diğer bir adıyla affiliate marketing sitenizde paylaştığınız linkler veya bannerlar üzerinden karşı firmanın yapmış olduğu satış veya sitesine kaydolan üye üzerinden komisyon paylaşımı kavramını ifade eder. Yaptığınız satış üzerinden karşı firmanın belirlediği oranlar üzerinden komisyon kazanırsınız. Eğer reklam veya linkini kullandığınız site bir online partner veya özel satış siteleri (örneğin Markafoni) ise sizin web siteniz veya bloğunuz üzerinden üye kazandırıdığınız durumlarda da komisyon kazanmanız mümkündür.

Satış ortaklığı firmaları nasıl nereden bulunur?

Satış ortaklığı için firma bulmanın iki yolu mevcut. Birincisi İdefix, Kitapyurdu, Hepsiburada veya Gittigidiyor gibi kendi satış ortaklığı programlarını yöneten sitelere ayrı ayrı üye olarak link ve reklam bannerlarını kullanabilirsiniz.

İkinci bir yol ise satış ortaklığı siteleri, bu siteler bir çok firmanın satış ortaklığı programını portföylerinde barındırarak tek hesap üzerinden web sitesi veya blog sahiplerinin kullanımına açarlar; Türkiye’de öne çıkan satış ortaklığı siteleri ise şunlardır;

Bunların haricinde Ad Triplex, Reklam Action ve Reklam Store‘u da listeye ekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.