Teknolojionline’dan Ücretsiz Web Sitesi veya Blog Kurulumu

İnsanların zamanın nerdeyse büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyor. Bu da özellikle şirketler açısından web sitesini bir zorunluluk haline getiriyor. Ama sadece şirketler değil artık internetten para kazanmak isteyen veya hobi amaçlı blog yazmak isteyen insanlarında bir web sitesi veya blog sahibi olması gerekiyor.

Şundan eminimki bir web sitesi veya blog sahibi olmak isteyen ama hem maliyeti açısından hemde teknik bilgi yetersizliğinden kaynaklı endişeler yüzünden erteleyen bir çok insan var. Bazıları ise web tasarımcılara çok basit web sitelerini bile konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları için çok yüksek fiyatlara yaptırıyorlar.

Peki aslından bir web sitesinin maliyeti ne kadar? Bir web sitesi yapmak veya bir blog sitesi yapmak için neler lazım? Hemen listeleyelim ve hesaplayalım;

  1. Öncelikle bir alan adı veya domain lazım (mesela; www.teknolojionline.net). Alan adı ne kadar? Yıllık 10-12 dolar arası bir maliyeti var.
  2. Size bir sunucu (hosting) lazım. Bu hizmeti sağlayan bir çok firma var ve maliyetler aylık başlangıç seviyesindeki bir internet sitesi için aylık 5-10 dolar arası. Yani yıllık 60-120 dolar arası.

Buradan çıkan sonuç bir web sitesinin size maliyeti yıllık 70-130 dolar arası. Ama bu hizmeti satın almak isterseniz sadece tasarım için en az 500 TL ardından da yıllık sunucu ve alan adı yenileme işlemleri için tekrardan para ödemeniz gerekecek.

Ama Teknolojionline.net bloğunun kurucusu olarak size bir teklifim var. Eğer sunucu yani hosting hizmetini Amerika’da yerleşik Bluehost  alanların şirket web sitesini veya kişisel bloğunu ücretsiz ben kuruyorum. Sizin tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten sunucu hizmetini satın almak; gerisini ben hallediyorum.

ÜCRETSİZ WEB SİTESİ KURULUMU İÇİN BLUEHOST ALIN

Sayfaya gittiğinizde Sign Up butonuna tıkladığınızda karşınıza 2 seçenek geliyor. I Need a Domain Name (Eğer bir alan adınız hali hazırda yok ise) ve I Have a Domain Name (Alan adınız var ise sadece sunucu yani hosting hizmeti almak için). Hangisi sizin için uygun ise o seçenekten başlayarak kaydınızı yaptırın.

Sunucu hizmeti 1 yıllık alırsanız aylık 6,95 usd, 2 yıllık alırsanız 5,95 usd, 3 yıllık alırsanız 4,95 usd ama ödemeyi yıllık yapmanız gerekiyor.

Eğer ücretsiz web sitesi kurulumu veya blog kurulumu hizmetinden faydalanmak istiyorsanız hemen alan adı ve sunucu hizmetini satın alın, eğer yardıma ihtiyacınız olursa info@teknolojionline.net adresinden bana (Cengiz Taşkın) ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.