Tweetdeck Mobil Kalkıyor

Twitter tarafından sunulan en güzel hizmetlerden biri olan Tweetdeck firmanın aldığı karar ile kaldırılıyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre sadece mobil versiyon kaldırılacak.  Söylenene göre bu karar ile amaç Tweetdeck uygulamasını zamanla tamamen kapatmak değil, aksine web versiyonuna daha fazla odaklanabilmekmiş.

Tweetdeck tek bir sayfadan Twitter daki akışı, listelerinizi ve bir çok fonksiyonu tek bir sayfadan takip etmenize, tweet göndermenize ve beğendiğiniz tweetleri re-tweet yapmanıza yarayan ve 2011 yılında Twitter tarafından satın alınan başarılı sayılabilecek bir uygulamaydı. Her ne kadar bir çok özelliği olsa ve Twitter tarafından resmi olarak tavsiye edilse de bir türlü Hootsuite uygulaması karşısında başarılı olamadı.

Hootsuite; zamanlama ve raporlama ve Facebook sayfalarınızı da aynı yerden kontrol edebilmenize imkan sağlayan özellikleri ile hep bir adım önde oldu. Bakalım Twitter sadece web versiyonuna odaklandığı Tweetdeck uygulamasını daha iyi bir yerlere getirebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.