Ücretsiz Dosya Paylaşım Siteleri – Mediafire

Mediafire.com sitesini bir çok insan google da mp3 ararken karşılarına çıkan arama sonuçlarından tanır.  Bu site en iyi bilinen ücretsiz bulut depolama ve dosya paylaşım siteleri arasında sayılabilir. Mediafire internet sitesi ilk bakıldığında çok ilginç bir şekilde karşınıza tertemiz çıkar. Hiçbir sponsor linki veya reklam görmezsiniz. Kulağa çok hoş geliyor ama işte burada ufak bir hile söz konusu.

Mediafire sizden dosya yüklemenizi ve mümkün olduğunca çok insan ile paylaşmanızı ister. Çünkü bütün olay ana sayfada değil download sayfasındadır.  Download sayfasında önce karşınıza pop-up reklam çıkar, bu pop-up reklamı kapattığınızda karşınıza çıkan sayfanın ise %60’ı reklamlar ile doludur. Genelde download edilen dosyalar müzik dosyaları olduğu için bu reklamların büyük bir kısmıda müzik ile ilgili olur.

Bulut Depolama – Mediafire

Tabiki Mediafire’dan bu kadar kötü söz etmek mümkün değil. Herşeyden önce reklamları pornografik veya erotik reklamlar değil. Ayrıca tüm reklamların linkleride doğru adreslere gidiyor, saçma sapan internet sitelerine veya bloglara yönelten yanıltıcı reklamlardan değiller.

Mediafire hakkında söylenecek diğer bir iyi şeyde download linki sizi farklı hiçbir yere yönlendirmiyor, direk olarak indirmek istediğiniz dosya ne ise onu indirmeye başlıyorsunuz.

Mediafire ı bulut depolama ve dosya paylaşımı için kullanmaya başlamak ise çok ama çok kolay. Tek yapmanız gereken isim, soyisim, nickname ve email adresiniz ile bir profil yaratmak. Artık boyutu 200 MB’a kadar olan dosyaları paylaşabilir ve limitsiz indirebilirsiniz. Kötü tarafı ise ücretsiz üyelikte yüklediğiniz ve paylaştığınız dosyalar bir süre sonra siliniyor. Eğer silinmesin istiyorsanız aylık 9 veya 49 dolarlık üyelik seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.  Ücretli üyelik ile aynı zamanda upload limitinizide arttırıyorsunuz.  9 dolar öderseniz 4 GB, 49 dolar öderseniz 10 GB dosya boyutuna kadar upload yapma şansınız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.