Youtube’da En Çok Paylaşılan Reklamlar – Ekim 2012

En büyük video paylaşım sitesi Youtube Facebook popülerlik kazandıktan sonra daha az video paylaşılan bir platform olmasına rağmen yine de paylaşılan videoların büyük bir çoğunluğu Youtube üzerinden oynatılıyor. Youtube üzerinden film fragmanları, amatör videolar ve müzik klipleri dahil olmak üzere her türlü videoya ulaşmak ve bu videoları paylaşmak mümkün.

Youtube bireysel kullanıcılar kadar aslında kurumsal firmaların da boy gösterdiği ve yarıştığı bir video paylaşım platformu. Bu sebepten bir çok kurumsal firmanın ürün ve hizmetlerinin reklamlarına da ulaşmak mümkün. Bu reklamlar da en az diğer videolar kadar beğeniliyor ve paylaşılıyor.

İşte 2012 yılının ekim ayında Youtube üzerinden en çok paylaşılan reklam videoları;

  • Coke Zero – Skyfall –  İçindeki 007 yi serbest bırak, 70 saniyen var.
Coca Cola ve onun ürünü Coke Zero için yapılmış olan son derece yaratıcı bir reklam. Makineden kola almaya çalışanlara, kendilerine söylenenleri yaptıkları durumda -ki burada istasyondaki başka bir platforma gitmeleri söyleniyor – James Bond Skyfall filmine ücretsiz bilet kazanacakları söyleniyor. Tabiki karşılarına ufak tefek engeller çıkarılıyor.

  • GoPro HERO3:Black Edition
GoPro markası satışa sunduğu yeni kamerası Hero3 için hazırlamış bu videoyu. Reklam müthiş dağ manzalarından başlayıp, plajlara ve şehirlere uzanıyor. Ardından kayakçılar, sürfçüler ve dalgıçlar tarafından çekilen görüntülerle süsleniyor.

  • Martyn Ashton – Road Bike Party
Martyn Ashton Tour de France 2012 şampiyonu Bradley Wiggins ve Team Sky takımından arkadaşı Mark Cavendish tarafından kullanılan 10 bin euro değerindeki bisikleti alıyor ve Britanya sokaklarında limitleri zorlamaya başlıyor.

  • Redbull – Felix Baumgartner
Felix Baumgartner tarafından gerçekleştirilen tarihi uzay atlayışına ait 1,5 dakikalık bir video,tabiki doğal bir Redbull reklamı olarak.

  • Chanel ve Brad Pitt
Chanel’den Brad Pitt ile birlikte felsefi bir reklam, ben hiçbir şey anlamadım ve bu gezegende yalnız olmadığımı hatta çok kalabalık olduğumuzu düşünüyorum. Bu kadar anlamsız bir reklam neden 5,5 milyon defa seyredilir ve binlerce kez paylaşılır bilemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.