En İyi Yabancı Diziler 2014

Yavaş yavaş sezon açılıyor, hem yeni diziler yayına başladı hem de eski dizilerin yeni sezonları. Tabi benim bahsettiklerim 45-60 dakikalık yabancı diziler, her bir bölümü 3 saatlik Titanik filminden daha uzun yerli diziler değil.

En iyi yabancı diziler için kendi çapımda bir liste yaptım. Liste hem bizim televizyonlarımızda yayınlanan hem de bir yolunu bulup ülkemizde yayınlanmayan yabancı dizileri divx olarak edinen veya online olarak izlemek isteyenler için;

En İyi Yabancı Dizi Tavsiyelerim

  • True Detective

Amerikan HBO kanalının yeni bombası True Detective. Louisiana Cinayet Masası’ndan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşinde geçen hikayeleri. Amerika’da en son ilk sezonun 4.bölümü yayınlandı ve şu ana kadar çok ses getirmiş durumda. IMDB puanı 9.4 ve Divxplanet‘te altyazısı en çok indirilen 2.dizi yani henüz yerli bir kanalda gösterimi yok ama ülkemizde bile çoktan fark edilmiş.

True Detective Dizisi Resmi Fragmanı

Altyazılar için malum adres Divxplanet.com, gizem ve polisiye dizi sevenler kaçırmasın.

  • Black Sails

Yapımcı Michael Bay olunca zaten popüler olması kaçınılmazdı. Robert Louis Stevenson‘ın yazdığı meşhur Treasure Island – Hazine Adası romanının 20 yıl öncesinde geçen hikayede Kaptan Flint ve yeni tayfası John Silver‘ın çaldıkları hazine haritasının başlarına bela olması konu ediliyor. Dizi Amerika’da Cumartesi, bizde CNBC-E’de ise pazar günü yayınlanıyor.

Black Sails Dizisi Resmi Fragmanı

  • The After

The X Files serisinin yapımcılarından Chris Carter imzalı bir dizi. Gizemli bir güç tarafından bir araya getirilen ve hayatta kalmak için bir birine yardım etmek zorunda olan 8 yabancının hikayesini anlatıyor. Henüz pilot diyebileceğimiz tanıtım amaçlı ilk bölüm yayınlandı. Dizinin fragmanını izlemek için hakkında yazdığım ilk makaleyi okuyabilirsiniz; The After/Teknolojionline.net, The after dizisinin alt yazısını ise Divixplanet‘com’da bulabilirsiniz.

NOT; Yazı biraz uzun olacağı için ara ara güncelleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.