1V1Y Instagram ile Paylaşıyor

1V1Y.com veya diğer bir tabirle Bir Varmış Bir Yokmuş online alışveriş veya kampanya sitelerini takip eden, online alışveriş yapan çoğu kişi tarafından bilinen, başarılı sitelerden biridir. 1V1Y ekim 2011 yılında açıldı, yani çok yeni sayılabilecek bir online alışveriş sitesi olmasına rağmen müşteri memnuniyeti ve satış sonrası destek ile oldukça olumlu yönde bir bilinirlik yaratmayı başardı.

1V1Y.com özellikle 7 gün cayma hakkı, orjinal ürün garantisi, iadelerde ücretsiz kargo gibi görünüşte basit ama müşteri memnuniyeti açısından önemli olan unsurlarıda göz ardı etmeyerek doğru yolda olduğunu gösteriyor. Üsteli bir kampanya sitesi olarak sadece sezon sonu ürünleri değil aynı zamanda sezon ürünlerini gayet uygun fiyatlardan müşterilerine sunuyor. Bu yazı hazırlanırken Pierre Cardin’den Park Bravo’ya, Hotiç’den İpekyol’a kadar onlarca markanın sezon ürünleri kategorisinde, Tommy Hilfiger, Derimod gibi markaların ürünleride günün fırsatı bölümünde satıştaydı.

Bu kadar reklamdan sonra birazda başlığımız ile alakalı, yani Instagram kısmına gelelim. Sosyal medya son zamanların gözde paylaşım ve pazarlama araçlarının başında geliyor. Özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal sanal çevre ile yapılan her türlü paylaşımlar söz konusu iken, Youtube gibi sadece video veya Instagram gibi sadece fotoğraf paylaşımı yapılabilen sosyal ağlarda mevcut.

Bu sosyal medya bünyesindeki farklı sosyal paylaşım ağlarına rağbet, günümüz insanları tarafından beklenenden çok olunca doğal olarak kurumsal firmalarında pazarlama ağlarıda bu kanallar üzerine kaydı. Hemen hemen her şirketin ve kurumun bir Facebook sayfası ve bir Twitter hesabı varken, özellikle görsel açıdan gösterişli ve zengin ürün portföyleri olan firmalar ise Pinterest ve benzeri siteleride kullanabiliyorlar.

1V1Y ise biraz daha farklı bir yol çizerek özellikle 1 milyar dolar gibi bir rakama Facebook tarafından satın alınarak büyük sükse yapan, mobil fotoğraf paylaşım sitesi Instagram ve onun görsel zenginliğini sosyal medya profilleri arasına eklemiş. Bize sorarsanız son derecede başarılı omuş. Şimdilik sadece 767 takipçi ve 191 fotoğraf ile oldukça taze bir Instagram profili ama bu 1V1Y’nin doğru yolda olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sonuç olarak sosyal ağlar nasıl moda olduysa, gelecektede  mobil paylaşım ağlarının onların tahtını ele geçireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta eğer Facebook mobil platforma uyum sağlayamaz ise eski popülaritesini kaybedecek ve hatta yok olup gidecek diyenler bile var.

Instagram’ın daha çok moda ve dizayn gibi görselliğin öne çıktığı sektörlerde bulunan firmalar veya siteler için ne kadar uygun olduğunu anlamak için aşağıdaki bir kaç resime bakmak yeterli olacaktır heralde. 1V1Y sitesinin Instagram profiline web.stagram.com/1v1ycom adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.