Aliexpress Benzeri Siteler

Aliexpress ödeme yöntemlerinden Paypal ve Moneybookers’ı çıkarınca doğal olarak insanlar da Aliexpress benzeri sitelere yönelmeye başladı. Özellikle Çin pazarına erişim imkanı sağlayan onlarca başarılı güvenilir site var ve bunların bazıları elektronik ürünlerde öne çıkarken bazıları ise kozmetik ve giyim ürünlerinde fark yaratabiliyor.

Peki Çin’de Aliexpress benzeri siteler hangileri? Aslında onlarca var ama önemli olan güvenilir olanları bulabilmek. İşte burada size tavsiye edebileceğim Aliexpress benzeri, Aliexpress gibi hizmet veren siteler siteler. Özellikle Paypal kabul eden yabancı siteler arayanlar için umarım faydalı bir rehber olur.

LIGHT IN THE BOX

Son zamanların en popüler Çin merkezli alış veriş sitelerinden biri Light in The Box.  Bu site şu anda tartışmasız en iyisi. Eğer Çin’den alışveriş yapmak istiyorsanız denemenizde hiç bir sıkıntı yok. Üstelik site Türkçe destekli ve Paypal ile ödeme kabul ediyor.

Light in The Box Web Sitesi; www.lightinthebox.com


 DHGATE

Ebay tarzı satış yapan Çin’li toptan satıcılardan biridir DHgate. Özellikle reklama çok fazla yatırım yaptılar ve son 2-3 yıl içinde popülaritelerini oldukça arttırdılar. Hemen hemen her türlü ürün mevcut, elektronik eşya da var, gelinlikte, iç giyimde var bisiklet malzemeleride. DHgate Paypal ile ödeme almıyor ama Moneybookers kabul ediyor.

Fakat kredi kartı ile ödeseniz bile alıcı koruma programları var, ödemeyi ara hesapta bloke ediyorlar ve alıcı onaylamadan satıcının hesabına geçmesine izin vermiyorlar.

Ürünlere ve fırsatlara göz atmak isterseniz DHgate Web Sitesi; DHGate


 DEALEXTREME (DX)

Elektronik ürünler ağırlıklı olmakla birlikte bazı ev gereçlerinden giyim ürünlerine kadar bir çok ürün bulabilirsiniz. Hatta ve hatta uygun fiyatlı gelinlik bile satıyorlar. Dealextreme ya da diğer adıyla DX Paypal ile ödemeyi de kabul ediyor. 2$ Gadgets kategorisinde 2 dolara ilginç ürünler bulmanız mümkün.

DealExreme Web Sitesi;  Dealextreme.com (Dx.xom)


 TINYDEAL

Hemen hemen DealExtreme ile aynı formatta ve elektronik ürünler ağırlıklı satış yapıyorlar. Tabletten MP3 veya MP4 Playerlara, araç gereçlerine kadar herşey var. 5$ Zone sayfalarında ise 1-5 usd arası çok uygun ürünler var. Tinydeal’da Paypal ile ödeme kabul ediyor.

Tinydeal Web Sitesi; Tinydeal.com


 FOCALPRICE

Elektronik ağırlıklı diğer bir Çinli alışveriş sitesi fakat diğerleri gibi her türlü ürüne ulaşmak mümkün. En çok tercih edilen Çin merkezli online alışveriş sitelerinin arasındaki yerini de almış durumda. Gadgets Under 2$ sayfasında 2 dolardan ucuza satılan bir çok ürüne ulaşabilirsiniz. Focalprice’de Paypal ile ödemeyi kabul ediyor.

Focalprice Web Sitesi; focalprice.com

Bu sitelerin haricinde ayrıca aşağıdakileri de deneyebilirsiniz;

 • Chinavasion.com
 • Madeinchine.com
 • Milanoo.com
 • Strawberry.net (Özellikle kozmetikte en çok tercih edilen sitelerin başında gelmesine rağmen şu an itibariyle Türkiye, Fransa, Almanya ve İtelya’ya ürün göndermiyorlar)

NOT: Bu sitelerden alış veriş yaparken size tavsiyem, satıcının hesabına direk ödeme yapmayın ve tüm ödemelerinizi site üzerinden gerçekleştirin.

11 yorum

 1. yasemin Yanıtla

  merhaba ben aliexpress ten 400 usd lık alışveriş yaptım fakat giyim üzerine ve farklı farklı satıcılardan. yorumalrı okuduğumda 2 ayda 1 kez yılda 5 kez 75 euro altında alışeriş yapabilirmişiz aksi takdirde yüzde 2 vergi ödermişiz .ben şimdi 400 usd nin yüzde 20 sini vergi olarak mı ödeyeceğim ? anlayamadım

  • Cengiz Taskin YazarYanıtla

   Sanırım ücretsiz kargo seçeneği ile aldınız. Bu durumda PTT ile gelecek ve takılıp takılmaması biraz şans işi. Eğer gümrük memuru kontrol ederse paketinizi tutabilir ve bu durumda takılan ürünün %20’si kadar gümrük vergisini ödeyip ürünü alabilirsiniz. Bu arada takıldığını haber vermeyebilirler, PTT kargo takip sisteminden kontrol etmeniz ve bulunduğunuz ile ulaştıktan 2-3 gün sonra size hala teslim edilmez ise telefonla sormanız gerek takılıp takılmadığını anlamak için.

 2. yasemin Yanıtla

  ptt kargo sisteminde bazı ürünlerin bilgisi var bazılarının ise yok herhangi bir işlem görünmüyor. hangi tel numarasından arayıp öğrenebilirim

  • Cengiz Taskin YazarYanıtla

   Çin gümrüğünden Türkiye için çıkışı yapılmayan ürünleri henüz göremeyebilirsiniz. Eğer yeni sipariş ise 3-5 gün beklemenizi öneririm

 3. yasemin Yanıtla

  takılan ürünlerin %20sini ödeyeceğimin bilgisini nereye vereceğim?

  • Cengiz Taskin YazarYanıtla

   Eğer takıldığını öğrenirseniz PTT gümrük bölümünde onlar size söylerler nasıl çekebileceğinizi. Henüz gelmedi veya takılmadı ise siz kendiniz erkenden söyleyip kendinizi ele vermeyin. Her ilin PTT gümrük şubesi farklı ama müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

 4. yasemin Yanıtla

  Başarı bulabilirsiniz: 3 ürün!

  öğe No Yıl Durum Konum Hedef Ülke Tarih
  RB017483761CN 2013 Toplama 32520007 TR 20130313 1352
  RB017483761CN 2013 Transit havayolu Uzay bekliyorum 32504000 TR 20130314 0748
  RB017483761CN 2013 Sevk 32504000 TR 20130314 1338
  ürünlerin çoğunun durumu böyle yada sadece toplama olanlarda var hiç bilgisi olmayanlarda. bundan sonraki aşamada türkiyeye geldğinin daha sonraki aşamadada bulunduğum ile geldiğinin ve gümrükte takılıp takılmadığının bilgisini mi alacağım. peki bazı yorumlarda istanbulda takılıp kalabildiğini okudum.istanbula çok uzaktayım ve bu beni düşündürdü bu doğru mudur?

 5. sevil Yanıtla

  peki ürünleri farklı satıcılardan aldık.fakat toplamı 75 doları geçerse yine mi vergi öderiz?

 6. kamile Yanıtla

  ben aliexpress.com/ makyaj mazemeleri alacam ama 78$ altında ama sıkıntı olur mu üçretsiz kargo seçeneğini tıkladım. b

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.