Aliexpress Online Alışverişi Mobil Platforma Taşıdı

Online alışveriş dediğimiz zaman eğer bahsettiğimiz yurt dışından alışveriş ise ve eğer özellikle Çin’den bahsediyorsak akla en çok gelen site muhtemelen Aliexpress dir. Aliexpress Türkiye’de yurt dışından online alışveriş için eBay ile birlikte en çok kullanılan site olmakla birlikte en büyük dezavantajı Çin malı ürün kavramının bizim ülkemizde yarattığı algıdır heralde. Çünkü Aliexpress ile ilgili aramalara baktığınız zaman en çok “Aliexpress güvenli mi” sorusunun arama motorlarına yazıldığını görürsünüz.

Aliexpress, eğer ürünü doğru arar ve doğru satıcıyı bulursanız oldukça güvenli bir sitedir. Diğer bir sorun ise, ki bunda Aliexpress sitesinin doğrudan herhangi bir suçu yok,  insanların neredeyse dörtte bir fiyatına satın aldıkları ürünlerden en az marka ürünler kadar performans veya kalite beklemeleridir. Eğer Aliexpress’den çok ucuza aldığınız bir  ürünün maalesef ve maalesef marka ürünlerle aynı kalitede olmasına imkan yoktur. Aliexpress size her zaman için fiyat avantajı sağlar ama aynı şeyi kalite için söylemek mümkün değildir. Buradan sakın kalitesiz ürünler satıyorlar anlamı çıkmasın, demek istediğimiz ne öderseniz karşılığında da onu alırsınız.

Diğer bir taraftan düşündüğünüzde devamlı kalitesiz ürünler satan bir sitenin dünya çapında bu kadar büyümesinin imkanı yoktur. Alixpress hem ucuz ürün satar hemde alıcı korumasıyla sizi dolandırıcılara karşı korur. Ödediğiniz para siz onay vermeden satıcının hesabına geçmez.

Sonuç olarak bu büyük online alışveriş devi özellikle elektronik ürünler ve yan sanayi kablo veya adaptör tarzı ürünler için en çok tercih edilen sitelerden başında geliyor. Sanal alemin son zamanlarda yavaş yavaş mobil platformlara kaymasıyla Aliexpress zamanın gerisinde kalmayarak hem Iphone ve Ipad uygulamasını hemde Android uygulamasını kullanıcılara sundu.

Eğer sizde interneti genellikle mobil cihazlar üzerinden kullanıyorsanız ve online alışveriş yapanlardansanız cihazınına Aliexpress IOS veya Android uygulamasını indirip, istediğiniz zaman ürünlere, fiyatalara göz atabilir ve hatta alışveriş yaparak ödemenizi bile bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulamalar sayesinde günlük promosyonlardan da haberdar olabilir ve ilginizi çeken ürünleri çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Cihazınızın işletim sistemine göre Aliexpress uygulamalara aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi alışverişler.

Aliexpress Itunes

Aliexpress Android

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.