Amazon Kindle Fire Türkiye’de Satışa Sunuldu

Amazon Kindle Fire sonunda Türkiye’de satışa sunuldu.

E-kitap pazarında liderliği Kindle serisiyle elinde bulunduran Amazon’un satış rekorları kıran tableti Amazon Kindle Fire 17 Aralıktan itibaren Hizlial.com tarafından Türkiye’de de satılmaya başlandı. Tüm dünyada çok fazla hayran kitlesi bulunan ürün özellikle e-ink teknolojisiyle e-kitap  kullanıcıları arasında fenomene dönüşen Kindle’ın adını taşısada e-kitap okuyucu olmaktan uzak ve kesinlikle her yönüyle bir tablet pc.

Özelliklerine gelince;  Ürünün 16 milyon renk destekli 1024×600 çözünürlüğe sahip 7 inç ekranı aynı zamanda IPS (In-plane switching)  adı verilen ve Ipad’de de kullanılan teknolojiye sahip. IPS sayesinde çok dar açılardanda görüntü kaybı olmadan ekranı görmeniz mümkün.

Android işletim sistemi destekli Amazon Kindle Fire aynı zamanda Amazon tarafından geliştirilen Silk İnternet Tarayıcısı ile çok hızlı internet deneyimi sunuyor. Normal bir tarayıcı ortalama bir bir web sayfasını açmak için yüze yakın dosyayı onlarca domainden toplar ve bu sistemin yavaşlamasına ve sayfanın geç açılmasına sebep olur.  Oysaki Amazon Kindle Fire tablet pc’de bu işi Amazon Cloud Service yapıyor. Silk tarayıcı yazılımı hem tablet pc üzerinde hemde bu cloud server üzerinde bulunuyor ve siz bir web sayfasını açmak istediğiniz zaman domainlerden dosyaların toplanması işi cloud server tarafından yapılıyor ve tabletinizin üzerindeki Silk tarayıcıyada sadece web sayfasını ekranınıza getimek kalıyor.

Kindle Fire  size Vanitiy Fair, Elle, GQ ve Wired gibi son derece popüler olan e-magazinleri çok yüksek çözünürlük ve gerçek renklerle hatta içerisindeki interaktif ses ve video dosyalarıyla birlikte okuyabilme şansınıda sunuyor. Bununla birlikte 100,000 adetin üzerinde film, dizi veya tv show da elinizin altında olacak. En popüler android uygulamalarının yanısıra Angry Birds ve Plants vs. Zombies gibi en popüler tablet oyunlarıylada keyifli anlar geçirebilirsiniz. Milyonlarca kitaptan bahsetmemize sanırım gerek bile yok fakat şunuda unutmayın e-ink teknolojisi kullanılan aydınlatmasız bir elektronik kitap okuyucusu olmadığı için uzun süre gözlerinizi yorulmadan kitap okumanız çok mümkün değil.

Amazon Kindle Fire‘ın multimedya ve wi-fi özellikleri sayesinde video izleyebilir, müzik dinleyebilir, e-magazin veya kitap okuyabilir, internette sörf yapabilir, maillerinizi kontrol edebilirsiniz. 8gb dahili hafızası ile 80 aplikasyon, 10 film, 800 şarkı veya 6,000 kitabı saklayabilirsiniz. Ayrıca tüm bunları tabletinizin üzerinde bulundurmanız gerekmiyor. Tüm Amazon hesabı açanların Amazon Cloud Drive üzerinde ücretsiz 5gb alanı mevcut ve
Amazon Kindle Fire ile dosyalarınıza direk erişimizin bulunuyor. İster tabletinizdeki içeriği isterseniz Amazon Cloud Drive üzerindeki ücretsiz saklama alanınızdaki içeriği kullanabilirsiniz. Eğer bu da yetmez ise 1,000 gb büyüklüğe kadar saklama alanı satın alabilirsiniz.

Ürün şu an için Türkiye’de resmi olarak sadece Hizlial.comtarafından satılıyor. Eğer sizde güvenli yoldan bir Amazon Kindle Fire sahibi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken www.hizlial.com adresinden siteye üye olmak ve siparişinizi vermek.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.