eBay Türkçe Olacak mı?

Online alışveriş sektörünün en büyüğü olan eBay, www.ebay.de üzerinden Almanca, www.ebay.it üzerinden İtalyanca, www.ebay.es üzerinden de İspanyolca, www.ebay.fr üzerinden ise Fransızca ve diğer bir çok ülkede yine eBay adı altında yerel dilde hizmet veriyor.

Türkiye’de online alışveriş sektörünün çok geliştiği bilinen bir gerçek, hatta bazı Avrupa ülkelerinden bile ileride olduğumuz söylenebilir.Peki bu durumda www.ebay.com.tr üzerinden eBay Türkçe olarak hizmet veriyor mu ya da verecek mi? Maalesef cevap hayır. Şu an için Türkiye’de eBay kendi adı ve logosu altında Türkçe olarak hizmet vermeyecek.

ebay türkçe

eBay dünyanın en büyük online alışveriş firması ve 40’a yakın ülkede hizmet veriyor. Fakat bu ülkelerin bazılarında eBay olarak hizmet verirken bazılarında satın aldığı firma üzerinden devam ediyor. Mesela Brezilya’da Mercadolivre (Arjantin ve Meksika’da da aynı firma) adı altında satış yaparken İsveç’te Tradera‘yı satın alarak ülkeye girdi.

Kendi ismiyle girmek yerine satın alma yoluna gittiği ülkelerden birisi de Türkiye. eBay 2001 yılında kurulan Gittigidiyor’a 2007 yılında ortak oldu ve 2011 yılında da %93 hissesine sahip oldu. Yani eBay Türkçe olarak hizmet veriyor ama Gittigidiyor.com olarak. Zaten www.ebay.com.tr’de Gittigidiyor’un sayfasına yönlendirilmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.