En Güvenli Online Ödeme Yöntemi Paypal

 

Online alışveriş yapanların en tedirgin oldukları an alışveriş sırasında internette ödeme için kredi kartı kullandıkları andır. Son zamanlarda artan klavye ve mouse hareketlerini okuyabilen virüsler sayesinde yapılan phishing tarzı sanal dolandırıcılığın artması ile birlikte bu tedirginlikler artmakta hatta bazı insanlar sırf bu yüzden internetten alışveriş yapmamayı tercih etmekteler. Fakat aslında kredi kartı kullanmadanda, yani direk olarak kullanmadanda alış veriş yapmak mümkün. Dünyanın en çok tercih edilen ödeme yöntemi Paypal‘ı ile her alışverişinizde kredi kartınızı kullanmak zorunda kalmazsınız. İşte bu sebepten her zaman en güvenli online ödeme yöntemi Paypal‘dır.

Güvenli olması sebebiyle Paypal, özellikle yurtdışından, mesela ebay veya aliexpress gibi sitelerden online alışveriş yapanların her zaman için ilk tercihi olmaktadır. Her ne kadar bizim ülkemizde online satış mağazalarında Paypal çok yaygın kullanılmasada Avrupa, Amerika ve Çin bağlantılı sitelerin neredeyse tamamında kullanılıyor. Fakat şunuda unutmamak lazım, her geçen gün paypal kullanan yerli online mağazaların sayılarıda artıyor. Yani artık Paypal ile tanışma vakti geliyor. O zaman Paypal‘ı biraz tanıtalım;

Paypal Nedir? Paypal kredi kartınızı sadece bir defaya mahsus üyeliğinizin altında sisteme kaydedip bu sayede her alışverişinizde kredi kartı detaylarınızı paylaşmanızı engelleyen online ödeme yöntemidir.

Paypal nasıl çalışır? Sisteme üye olur ve kredi kartınızı sisteme sadece bir kere girersiniz ve bilgileriniz Paypal tarafından şifrelenir. Ödeme yapacağınız zaman Paypal‘ı seçersiniz, TL ödüyorsanız ve bakiyeniz var ise bakiyenizden düşer. Bakiyeniz yetersiz ise veya TL dışında bir ödeme yapacaksanız kredi kartınızdan otomatik olarak çeker fakat karşı tarafa ödemez. Karşı tarafa ödeme sizin onayınızdan sonra yapılır.

Neden Paypal kullanmalı? En önemli sebebi tabiki güvenlik çünkü finansal bilgiliriniz paylaşıma kapalı durumdadır. Elinize geçmeyen ürünleri için koruma sağlar.

Paypal Ücretleri ; Paypal‘a üyelik ve paypal ile ödeme yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Satıcılar için ise ücret tarifesi ağağıdaki gibidir.

Aylık Satışlar

İşlem Başına Fiyat

0,00 TL – 4.500,00 TL

%3,4 + 0,45 TL

4.500,01 TL – 15.000,00 TL

%2,9 + 0,45 TL

15.000,01 TL – 150.000,00 TL

%2,7 + 0,45 TL

> 150.000,00 TL

%2,4 + 0,45 TL

Siteye paypal.com.tr adresinden üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.