En İyi Online Tatil Siteleri

Yaz sezonu tatil sezonu, özelliklede büyük şehirlerde yaşayanlar için kalabalıktan, stresten ve trafikten kaçma zamanı demek. Eskiden yaz geldiği zaman internetin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde tatil kampanyaları gazete ilanlar sayfasından takip edilirdi. Şimdi ise internette yüzlerce site bulabilmek mümkün. Bugün bu sitelerden bazılarını tanıtalım isitiyoruz. ETS veya ANI Tour gibi kurumsal firmaların sitelerine herkes ulaşabileceği için onlardan bahsetmeye gerek yok, konumuz tatil kampanyaları yayınlayan siteler. İşte bize göre en iyi online tatil siteleri;

  • HMSTatil.com

HMSTatil.com Oti Grup tarafından 1999 yılında kurulan Tursab’a kayıtlı A grubu seyahat acentesi olan ve uzun yıllar özellikle Polonya ve Rusya pazarında faaliyet gösteren HMS (Holiday Market Service) Tatil firmasının 2009 yılında kurduğu internet satış portalıdır. HMSTatil.com sitesinde kullanıcılarına yurt içi ve yurt dışı otel, uçak bileti, rent a car, kültür turları ve paket tatil turları hizmeti veriyor.

  • Tatil.com

Tatil.com tartışmasız Türkiye’nin en büyük online tatil sitelerinden, seyahat portallarından biridir. Site üzerinden Türkiye’nin her noktasındaki otellere ulaşmanız, detaylarına göz atmanız münkün. Tatil.com’da paket tatil turları haricinde sadece otel rezervasyonları yapabilir, uçak bileti satın alabilirsiniz.  Tatile çıkmadan bir göz atmakta fayda var.

  • Gününtatili.com

Gününtatili.com HMS Tatil firmasına ait diğer bir site. HMSTatil.com dan farkı ise bir tatil kampanya sitesi olması. Gününtatili.com sitesinini ana sayfasında her gün bir tatil çok büyük bir indirimle duyurulur. Hemen Al seçeneğine tıklayarak kampanya sona ermeden çok ucuz bir tatil fırsatını yakalayabilirsiniz.

  • Gezinomi

Ercan Şirketler Topluluğu tarafından 2011 yılında faaliyet geçirilen Gezinomi kısa sürede başarılı seyahat portalları arasındaki yerini aldı. Gezinomi yurtiçi, yurtdışı tatil, cruise ve uçak bileti hizmetlerini online olarak ayağınıza getiriyor.

  • Gezex.com

Gezex.com Doğan Online bünyesinde tatil fırsatları sunan başarılı online tatil sitelerinden biridir. Zaten Hepsiburada, Nesine ve Daydbuyday gibi internet sektörünün en başarılı sitelerine sahip Doğan Online Gezex.com sitesinide online tatil ve seyahat kampanya sitesi olarak kurdu. Hergün onlarca yurt içi ve yurt dışı tatil fırsatını Gezex.com ile yakalayabilirsiniz.

2004 yılından beri faaliyette bulunan Tatilsepeti şu an için online tatil rezervasyonu yaptıranlar en çok tercih ettiği seyahat portallarından biri. Tatilsepeti ile yüzlerce yerli tatil kompleksine ve Tatilsepeti’nin Expedia ile olan işbirliği sayesinde binlerce yurtdışı oteline ulaşmanız ve rezervasyon yaptırmanız mümkün.

  • Otel.com

Otel.com son yıllara kadar Türkçe desteği olmayan dünyanın önde gelen online otel rezervasyon sitelerinden biridir. Neyseki artık Türkçe desteği ile birlikte tüm müşterilerine Türkiye’deki oteller ve Türk müşterilerinede yurtdışı otelleri için hizmet veriyor. Özellikle tatilin yurtdışında geçirmek isteyenler Otel.com üzerinden Avrupa’dan Afrika’ya, Asya’dan Okyanusya’ya kadar tüm kıtalarda yüzlerce ülkedeki otellere online rezervasyon yaptırabilir.

  • Tripsta

Tripsta tüm dünyanın her yerine ucuz uçak bileti ve otel bulabileceğiniz diğer uluslararası site. Otel.com benzeri olmakla beraber ağırlığı uçak biletine vermişler ama hala çok uygun yurtdışı otel rezervasyonu yaptırabilir, araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

1 Yorum

  1. onur Yanıtla

    bende tatil.com ile antalya da tatilimi geçirdim çok memnun kaldım teşekkürler tatil.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.