Üye Olunması Gereken En İyi Kampanya Siteleri

Private Shopping diğer bir deyişle kişiye özel alışveriş sektörü iyize kızışmaya başladı. Çok kısa sürede çok hızlı büyüyen bu pazarda rekabette her geçen aynı hızla artıyor. Pazardan pay almak isteyenler ciddi ortaklıklar kurarak her geçen gün piyasaya yeni, alternatif ve çok güçlü siteler kazandırıyorlar.

Özel alışveriş sektörü adını aslında daha önce Amerika’da yayılan Private Shopping Clup kavramından almıştır. Davetiye veya mail ile üye olduktan sonra giriş yapılabilen satış siteleri olduğu için kişiye özel olarak adlandırılan bu alışveriş siteleri 2 gün ile 1 hafta arası süre ile üyelerine firmaların kampanyalı satışlarından faydalanma imkanı sunar.

Bu sektörün dünyadaki lideri Amerika’lı Gilt Group’dur. 2007 yılında kurulan Gilt.com yıllık 500 milyon usd gelir elde etmektedir. Peki bizim ülkemizde bu sektörün öncüleri ve liderleri kimler; İşte internetten online alışveriş daha doğrusu kişiye özel alışveriş yapmak isteyenler için hazırlanmış olan üye olunması gereken en iyi kampanya siteleri listemiz; Unutmayın; kişiye özel alışveriş sitelerinde ana kural ilk gören ilk alır, sayılı olan ürünleri kaçırmak istemiyorsanız öncelikle üye olmanız gerekmekte.

MARKAFONİ

Tartışmasız sektörün ülkemizdeki lideri olan Markafoni Türkeyi’ye kişiye özel alışveriş konseptini getiren sitedir. Düzenlediği kampanyalar 2-5 gün arası süren Markafoni’de giyim, kozmetik, aksesuar, oyuncak, spor malzemeleri, teknoloji ve dekorasyon kategorilerindeki ürünlere %90’a varan indirimler ile sahip olabilirsiniz.

Sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’da da kişiye özel alışveriş sektöründe faaliyetleri bulunan Markafoni’nin %70 hissesi dünya multimedya sektörünün devleri arasında bulunan MIH-Allegro’ya ait. Hergün Markafoni kampanyalarından haberdar olmak istiyorsanız davetiyeye filan gerek yok, www.markafoni.com adresinden üye olabilirsiniz. Davet ettiğiniz her arkadaşınız üzerinden de 10 TL kazanabilirsiniz.

TRENDYOL

Trendyol bu pazara en erken giren sitelerden. Seçkin markaları %85′e varan indirimler ile üyelerine sunan sitenin şu anki piyasa değeri 150 milyon doları bulmuş durumda. Facebook ve Google’ın yatırımcılarının 26 milyon dolar vererek ortak olmaları ile sitenin gücünede güç katılmış oldu.Sitede Kadın, Erkek, Çocuk, Dekorasyon, Elektronik ve Tasarım olarak farklı kategorilerde hergün yaklaşık 10 ile 15 arası  farklı markaların ürünleri sergileniyor. Üye olmak için Trendyol.com adresini ziyaret etmeniz yeterli, her arkadaş davetinden ise 10 TL kazanabilirsiniz.

LİMANGO

Limango internetten satışta amazon.com’dan sonra dünyada ikinci sırada bulunan Alman devi Otto Group’a bağlı bir site olması sebebiyle son derece güvenlidir. Giyim ağırlıklı olan sitede kozmetik ürünler, ev ve dekorasyon eşyası ile elektronik ürünlerde %90′a yakın indirimler yakalamak mümkün.

1999 yılında sadece Adidas, Trussardi, Mandarina Duck ve GF Ferre markalarıyla açılışını yapan sitede şu anda Gaudi Italy’den, DKNY’a, Calvin Klein’dan, Tissot ve Samsung’a kadar bir çok markada indirimler mevcut. Ayrıca çocuklar için KIDS, designer ürünleri bulabileceğiniz Designerstudio, elektronik ürünleri için Tech ve alternatif ürünleri bulabileceğiniz Keyif kategorileri mevcut .

Limango’ya internet haricinde Iphone ve Ipad uygularımından ulaşabileceğiniz gibi ayrıca diğer laptop ve pc kullananlarda Limangoblue masaüstü uygulaması ile kampanya ve indirimlerden maillerinizi kontrol etmedende haberdar olabilirsiniz.

Siteye üye olmak için sadece mail adresiniz yeterli, eğer arkadaşınıza davetiye gönderirseniz onun yapacağı ilk alışveriştende 10 TL hediye çeki kazanabilirsiniz. Sitenin internet sitesi www.limango.com.tr

VIPDÜKKAN (faaliyetine son verildi)

Vipdükkan, dünyada giderek büyüyen Private Shopping (Özel Alışveriş Kulübü) sisteminin, Türkiye’deki en geniş ürün ağı ve en seçkin üye profiline sahip web sitesidir. Vipdükkan özel alışveriş kulübü; giyimden dekorasyona, aksesuardan kozmetiğe, elektronikten oyuncağa, tekstilden küçük ev aletlerine kadar birbirinden farklı pek çok ürün grubunu bünyesinde barındırıyor. Seçkin markaların anlaşmalı ürünlerini vitrinlerine taşıyor ve sadece kulüp üyelerine özel avantajlarla sunuyor. Vipdükkan‘da var olan her ürün mutlaka piyasa fiyatlarının çok daha altında sunuluyor.

Vipdükkan son derece güvenli bir site, Global E-Ticaret Bilişim Hizmetleri A.Ş. güvencesi altında olmakla birlikte Global Sign Sertifikası sayesindede üyelik için girdiğiniz bilgiler üçüncü şahıslara karşı koruma amaçlı olarak şifrelenerek doğrudan firmaya iletilmektedir.

Üye olmak ve fırsatlardan faydalanmak için ise  www.vipdukkan.com adresine girip üye olmanız yeterli.

1V1Y (Bir Varmış Bir Yokmuş)

Adını daha çok Ajda Pekkan for Twist ile duyursada mart 2011′de Perabayt Bilişim Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından kurulun ve en iyi kampanya sitelerinden biri olan 1V1Y.com‘un ortakları arasında modern giyim firmalarının devleri bulunuyor.  Bu firmalar herkesin çok yakından bildiği Kiğılı, Desa, Zeki Triko, Converse, Hotiç, Saat & Saat, Derimod, Diesel, Tekin Acar Kozmetik, İpekyol, Koton, Göz Group, Vitrin Group, Dilasima Group ve Herşey İletişim. Artık alıcılara sunabilecekleri fırsatları sizler tahmin edin. Ama tabiki sitenin büyük kozu şimdilik Ajda Pekkan for Twist.

1V1Y.com‘a üye olduğunuz takdirde bir çok markanın %90′a varan indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik bu indirimlerden sezon sonu ürünlerde değil sezon ürünlerinde faydalanma şansınız var. Site ürünlerini çeşitli kategorilere ayırmış; Öncelikle Günün Fırsatı ile markaların size süreli olarak sağladığı indirimli ürünlere göz atabilirsiniz, Sonbahar-Kış 2011-12 bölümünde ise sezon ürünlerine ve editörlerin moda önerilerine ulaşmanız mümkün. Erkek, Kadın, Giyim, Aksesuar, Ayakkabı ve Kozmetik reyonları ise ihtiyaçlarınıza göre inceleyip kampanyalardan yararlanabileceğiniz ürünlerle dolu.

Üye olduktan sonra alışveriş yaptığınız zaman 100 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo fırsatınızdan yararlanabilirsiniz. Tüm fırsatlardan anlık haberdar olmak için ise siteyi Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan takip etmenizde mümkün. Sizde Kiğılı, Desa, Zeki Triko, Converse, Hotiç, Saat & Saat, Derimod, Diesel, Tekin Acar Kozmetik, İpekyol,  Koton ve Ajda Pekkan for Twist kampanyalarından haberdar olmak, faydalanmak ve bu ürünleri online satın almak istiyorsanız www.1v1y.com adresinden üye olabilirsiniz. 1V1Y.com üyelik için sadece mail adresiniz yeterli.

DAYBUYDAY

Online satış sektöründe yeni ve güvenilir firmalar arasına eklenen Daybuyday üyelerine onlarca kategoriden zahmetsizce ürün seçme fırsatını soruyor. Güvenilir olmalarının en büyük sebebi ise arkalarına aldıkları kurumsal güç, bu güç kimlerden geliyor derseniz sırasıyla Doğan Online, Cem Hakko ve Konsept gibi sektör devlerinden geliyor. Daybuyday sayesinde dev markaların ürünlerine %90 gibi indirimlerle sahip olabilirsiniz.

Converse, Levis, Guess, Nike, Valentino, Abercrombie & Fitch, Days in Colours, Puma, Motorola, Sony, Panasonic, Vakko Chocolate, Ipad2 ile Apple, Fujitsu ve Nokia acele ederseniz yakalayabileceğiniz kampanyalar. Acele diyoruz çünkü kampanyalar diğer sitelerde olduğu gibi 3-5 gün arasında sürüyor. Ama asıl ve en önemli kampanyaları şu an için Victroria’s Secret. Markanın ürünlerinde şu an için %70′e yakın indirim var ve yazı kaleme alındığında kampanyanın sona ermesine 3 gün vardı. Fakat bu fırsatı kaçırsanız bile üye olarak bir sonraki kampanyadan anından haberdar olabilirsiniz. Üye olmak isterseniz sitenin adresi www.daybuyday.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.