Assassin’s Creed 3 Sonunda Çıkıyor mu?

2 yıldır beklenen Assassin’s Creed 3 ün çıkış tarihinin sürekli ertelenmesi oyun severlerin canını oldukça sıkmaya başlamıştı. Ubisoft’un yaptığı son açıklamaya göre bu yılın kasım ayında oyun piyasaya sürelecek.

Her yeni oyunda olduğu gibi Assassin’s Creed 3 içinde görüntü kalitesini bir üst basamağa taşıyan Ubisoft ekibi, yeni oyunuyla biz oyun severlere grafik bakımından da üst düzey bir oyun sunacak.

Assassin’s Creed serisinin beşincisi olan bu oyun Amerikan Devrimi’ni konu almakla birlikte, bazı internet sitelerinin verdiği bilgilere göre oyunun ana karakterleri Connor, Altair ibn La-Ahad, Ezio Auditore da Firenze olacak. Oyunda Connor denen karakter adelet uğruna savaşan özgürlük savaşçısı olarak karşımıza çıkacak.

Önceki oyunlarda gördüğümüz samanların arasına saklanmakta Assassin’s Creed 3 ile artık daha çok çalıların arasına saklanmak tercih edilmiş. Çalıların arasında bir anda çıkıp düşmana ani saldırılar düzenleyebiliyorsunuz.

Hareket mekanizmasında gerçekten çok önemli bir yola gidilmiş. Artık eski tarihi binalardan çok ağaçlara, dağlara tırmanılarak ani saldırılar gerçekleştirebiliyorsunuz. Ubisoft yetkilileri, hiçbir ağacın birbirinin aynısı olmadığını ve tasarımcıların bu konu üzerinde özellikle çalıştıkları söylüyorlar.

Oyunun savaş alanına baktığımızda gerçekten yüzlerce farklı yüz var. Savaş alanında çok sık rastlamadığımız bu özellikle bizleri heycanlandırıyor.

Oyunda karakter, kaynak için hayvanları avlayabiliyor. Fakat bu hayvanları avlarken batla veya okla öldürmek, kürkün kalitesini etkileyeceği için avlanma tarzları arasında farklılıklar olacak. Artık günümüzde bütün oyun tasarımcılarının yapmaya çalıştığı şey de gerçeklik. Yapılan açıklamaya göre bizi, önceki oyunlara göre daha gerçekçi ve daha güzel hareketlere sahip karakterler bekliyor. Bu verdiğimiz örnekte gerçekten dediklerinde ne kadar haklı olduklarını gösteriyor.

Silahlarda da her zamanki gibi değişiklikler var. Connor savaşlara iki silahla girebilecek. İkincil silahlar mevcut olacak ve bu silahlar başka bir tuşla ateş edilecek.

Özellikle kamera sistemine dikkat çeken Ubisoft dinamik kamera sistemi dediğimiz bize sinema havası veren bir kamera sistemiyle karşımıza çıkacak.

Biz sözü daha fazla uzatmayalım ve 23 kasım gününü beklemeye koyulalım, sizde Assassin’s Creed 3 resmi tanıtım videosunu aşağıda izeleyip biraz daha heyecanlanın. Bu güzel oyun gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz…

1 Yorum

  1. Dan Yanıtla

    aslında pes fifadan daha iyi ama şu rotbosu koşuları bi türlü düzeltmediler en büyük sorun bu şimdilik.ha bide pes ie7in güzel lisans yaması bulmak hakikaten çok zor.internette bi ton yama var ama % 90 nını indirdim kurdum pes 2011 ie7in olanları beş para etmez hiç ugraşılmamış .videoda bahsettiginiz kadar kolay degil yani kullanıcılarıda e7ok zorluyo iyi bi lisans yaması bulmak.bayagı bi araştırmak gerekiyo buda eşittir zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.