Online Oyun Blackshot Turnuvası ile 10.000 TL Kazanın

Dünya’da en çok tercih edilen online oyunlara gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Bunların arasından Blackshot Türkçe destekli olarak online oyun siteleri arasındaki yerini aldı.

Oyunun hikayesine baktığımız da, gelişmiş ülkelerin insanları klonlayıp, klon askerler yapmaları ve en büyük güçleriyle birbirlerine saldırmaları sonucu dünyanın karanlığa sürüklenip kıyametin kopuşundan meydana geliyor.

Blackshot, dünya üzerindeki paralı askerlerin büyük bir bölümünü oluşturur. Bu askerler şirketlerle sözleşme yaparak şirketlerin verdikleri görevleri yerine getirirler.

Gaia, enerji sektöründe faaliyet gösteren, kıyamet sonrası bütün enerji kaynaklarını eline alan ve bu kaynaklarla bütün devletleri kendine muhtaç eden bir kuruluştur. Amaçları ise eski dünya teknolojisini yeniden ortaya çıkarmaktır.

Klonlayıcılar ise kıyametten sonra geride kalan tüm klonlama tesislerini elinde bulunduran kuruluştur. En büyük klonlama tesisleri ve doğal kaynaklar kıyamette yok olduğu için sınırlı sayıda üretim yapabiliyorlar. Kaynak ihtiyacı Gaia’lardan karşılandığı için onlara bağımlı hale gelinmiştir. İşte savaş bundan sonra başlıyor.

Blackshot Karakterleri

Blackshot, dört karakter ile bizlere kapılarını açıyor. Oyuna girdiğimizde, Adam Garcia, Vanessa Green, Travis Banner ve Cathy Finn karakterlerinden birini seçiyoruz. Seçtiğimiz rumuz ile birlikte oyunumuza giriş yapıyoruz. Oyunda yeni fps oyunlarında sıkça gördüğümüz oda sistemi var. Oyuna giren kişi istediği mod da istediği haritada hiç beklemeden oyuna girebiliyor.

Modlar ve haritalar demişken birazda onlardan bahsedelim. Oyunda toplam 5 mod bulunuyor. Şimdi kısaca bu modlara bir göz atalım:

Blackshot Modları

Bayrak kapma modunda rakip takımın bayrağını ele geçirerek oyunu kazanıyorsunuz. Tabii ki bu o kadar kolay değil…

Mevzi savunma modu tamamen savunma becerilerinizi geliştirmek için kurulmuş. Bitmek bilmeyen terörist saldırılarına karşı sığınağınızı savunuyorsunuz.

Bul ve yok et modunda ise 2 taraf olarak ayrılıyorsunuz. Saldırgan ve savunma tarafları. Saldırgan taraf bomba kurmayı hedeflerken siz de o bölgeyi korumakla görevlisiniz.

TDM (team death match) moduna artık herkes aşina olmuş durumda. Oyundaki becerilerinizi geliştirmek için en uygun ortam burasıdır. TDM yi “öl ya da öldür!” sloganıyla karşımıza çıkan modda amaç vurabildiğiniz kadar adam vurmak.

Bul ve yok et sınırsız modu aslında iki modun karışımı olarak karşımıza çıkıyor. TDM ve bul ve yok et modlarının karışımı olan bu modda öldüğünüz zaman yeniden doğuyorsunuz..

Blackshot’ın oyuncularına hazırladığı diğer bir özellik ise yetenekler. Her oyuncuya başlangıç aşamasında 5 yetenek yeri verilir. Karakteriniz 4., 16., 29., 39. seviyelerde bunlar otomatik olarak açılır ve istediğiniz yetenekleri seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunlar size oyunda çok yardım edecek özellikler dikkatli seçmeniz önemli..

Son olarak rütbe sisteminden bahsedelim. Artık PointBlank olsun BlackShot olsun bu gibi oyunlarda rütbe sistemi mevcut. Blackshot 75 farklı rütbe sistemi ile oyuncular arasında rekabeti arttırmayı planlamış gibi gözüküyor.

Oyunun kullanıcılarına kapısını bu kadar çok özellikle kapısını açması ilerisi için büyük gelişmeler olacağını söyleyebiliriz. Şu anda 10.000 TL’lik turnuva düzenleniyor. Bu turnuva ile Türkiye’de büyük ses getireceğe benziyor.

Turnuvaya katılmak için 4 kişik bir takım kurmanız gerekiyor. Toplamda ise 32 bağımsız takım turnuvaya katılabilecek. Oyunu daha önceden oynayarak klan sıralamasında ilk 8 klan turnuvaya direk olarak katılma hakkına sahip olacak. Birden çok takım ile başvurabilirsiniz ama bir takımının onaylandığında diğerleri ile turnuvaya katılma şansınız yok. Yani sadece bir takımla turnuvaya katılabilirsiniz.

Turnuvada birincilik ödülü 10,000 TL, ikincilik ödülü ise 4,000 TL olacak.

Sitenin Adresi : www.blackshot.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.