PlayStation 4 Sony Tarafından Resmen Duyuruldu

PlayStation severlerin acılı bekleyişi nihayet sona erdi. Sony firması dün itibariyle yeni PlayStation 4 oyun konsolunun çok yakında satışa sunulacağını duyurdu. Sony en son PlayStation 3 oyun konsolunu 2004 yılında yani tam 9 yıl önce çıkarmıştı. Kasım 2006 da ise güncelleme yapılmıştı. Yeni konsol PS4 için AMD firmasının geliştirdiği p86 işlemci kullanılmış ama asıl yenilik DualShock 4 oyun kolu. Kullanıcıyı tanıyan bu yeni kol üzerinde bir touchpad ve paylaş butonu da mevcut. DualShock 4 oyun kolunun üzerindeki power butonu ile oyunu durdurup tekrar başlatabiliyorsunuz.

Oyun kolu üzerindeki share (paylaş) seçeneği ile oynadığınız oyunun son durumunu ve videoları arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Futbol oynarken attığınız süper bir golu hemen Facebook ve Twitter üzerinden yayınlayabiliyorsunuz. En ilginç olanı ise eğer oynadığınız oyunun bir yerinde takılırsanız, arkadaşınızdan sizin adınıza kontrolü online olarak devralmasını ve sizin için takıldığınız bölümü geçmesini isteyebilir ve bunu ekranda seyredebilirsiniz.

PlayStation 4 aynı zamanda PlayStation Vita uyumlu. Eğer bir PS Vita’nız var ise, aileniz veya arkadaşlarınız televizyon seyrederken oyunu o portatif oyun konsolunda oynayabilir ama daha sonra kaldığınız yerden televizyona bağlanarak devam edebilirsiniz. Dün Sony firmasından eski fanlarına bir de kötü haber geldi; maalesef PlayStation 4 oyunları PlayStation 3 konsolları ile uyumlu olmayacak. Tabi eğer biz Türkler bir çaresini bulamaz isek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.