PlayStation Vita için 4 Yeni Oyun Yolda

Sony firmasının yeni PSP konsolu PlayStation Vita her ne kadar eski PSP cihazlar kadar popüler olamasa da yinede oyun severler tarafından en çok tercih edilen portatif oyun konsolu oldu. Portatif oyun konsollarının eskisi kadar revaçta olmamasının sebebi ise tabiki gelişen akıllı telefon ve tablet teknolojisi ile performansları her geçen gün biraz daha yukarılara çıkarılan mobil oyunlar.

Fakat yine de hem Sony PlayStation’a hem de oyun yapımcıları yeni konsol oyunlarına yatırım yapmaya devam ediyorlar. Bunun en büyük ispatı ise ekim ve kasım aylarında çıkacak olan 4 Sony PlayStation Vita oyunu. İşte onlar;

  • Need for Speed Most Wanted (NFS)
Araba yarışı oyunları söz konusu olduğunda şu için zirvede tartışmasız Need For Speed var ve von versiyonu Most Wanted ile de yerini iyice sağlamlaştırdı. Aynı zamanda mobil platform sürümüde hazırlanana oyunun yapımcısı Electronic Arts ise oyunun PlayStation Vita versiyonunu ise 30 Ekimde piyasaya sürüyor. Satış fiyatı 30 usd olarak belirlenmiş. İster kendiniz yarışabilirsiniz isterseniz ise online olarak başkalarıyla yarışır, polisten kaçar ve arabaları parçalarsınız.
Need for Speed Most Wanted – NFS
  • Assassin’s Creed 3 Liberation

Assassin’s Creed 3 Liberation PlayStation Vito versiyonu için ayrı bir hikaye oluşturulmuş. Liberation sürümünde serinin ilk bayan suikastçisi Aveline sizin kontrol edeceğiniz karakter olacak ve 1765 yılına gideceksiniz.  Gerisi sizin sukisat yeteneğinize kalmış.

Yapımcı Ubisoft oyunu 30 ekimde satışa sunacak ve fiyatı 40 usd olacak.

Assassin’s Creed
  • Street Fighter x Tekken

 Capcom firmasının Ryu, Chun Li ve Ken gibi unutulnaz karakterlere sahip oyunu Street Fighter ve Namco firmasının Nina Williams, Heihachi ve maskeli güreşçi King karakterleri ile döğüşebileceğiniz Tekken bir arada. Döğüş oyunu severler için son derece başarılı bir karışım olsa gerek. Oyun Capcom tarafından 23 Ekimde satışa sunulacak ve fiyatı 40 usd olacak.

Street Fighter ve Tekken
  • Call of Duty Black Ops Declassified

Şu ana kadar hayal kırıklığı yaratmış bir Call of Duty oyununa olmamıştır heralde. Doğal olarak Call of Duty Black Ops Declassified da oyun severleri mutlu edecektir.Oyunun Sony PlayStation Vita versiyonunda da yine özel görevler, farklı silahlar ve her türlü savunma ve hücum gücü kullanımınıza hazır.

Oyun Activision tarafından 13 Kasımda piyasaya sürülecek ve satış fiyatı 40 usd olacak.

Call of Duty Black Ops – COD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.