Resident Evil 6

Bu yılın en çok merak edilen oyunlarından biri olan Resident Evil 6 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Üstelik oyunun çıkmasına kısa bir süre kala bu bilgilerin bir çoğu doğrulandı.

Yetkililer Resident Evil 6 oyununun herkese mükemmel bir korku deneyimi yaşatacağını ve kusursuz bir konuşma sistemi olacağını açıkladılar. Buna örnek olarak karakterin yaşadığı bir şaşkınlığa hep aynı tepkileri vermeyeceği gibi çarpıcı bir örnek verildi. Yapay zekasını ve hareket kabiliyetini önceki oyunlarına oranla geliştirilmiş serinin yeni oyunu 3 hikayeden oluşuyor ve bu 3 hikayenin toplam oynanış süresi tahminen 30 saat. Bu da demek oluyor ki önceki oyunundan 3 kat daha uzun bir oyun bizleri bekliyor.

Aksiyon ve dramatik korku karışımıyla, 2012 de yediden yetmişe herkesi Resident Evil şanına yaraşır bir korku deneyimi bekliyor. Öykü Kuzey Amerika, savaşın parçaladığı Doğu Avrupa’nın Edonia bölgesi ve Çin’in Lashaiang şehri arasında geçiyor.

Oyunun karakterlerine baktığımızda ise Resident Evil’in sevilen karakterleri Leon S. Kennedy ve Chris Redfield, Jake Muller’in de içinde bulunduğu yeni karakterlerle bir araya gelerek son derece ölümcül C-Virüs’ü ile karşı karşıya kalırlar. Bu kadronun yanına, başkanın ölümünden sorumlu olan Leon’un bulmaya çalışan başkan yardımcısı Derek Simmons ve felaketlere neden olan Ada Wong da dahil olur.

 

Düşmanlarımız her zamanki gibi zombiler olacak. Bunun yanında J’avo denilen Doğu Avrupa’daki savaş bölgesinde ortaya çıkmış, konuşmaları anlayabilen, silahları kullanabilen ve zarar aldığı zaman kendini yenileyen yarı insan da düşmanlarımız arasındadır.

Oyunun oynanış biçimine baktığımız zaman; oyunu çevrimiçi ve çevrimdışı olarak tek başınıza veya co-op oynanabileceksiniz. Bildiğiniz gibi Resident Evil 5’te, oyunu oynarken başka bir arkadaşınız size katılacağı zaman son kontrol noktasına ya da o kadar ilerleyememişseniz oyunun başına geri dönüyordunuz. İşte bu durum serinin yeni oyunuyla birlikte kalkmış oldu. Geçen sürümlerde gördüğümüz Mercenaries Modu bu oyunda da yerini koruyor olması bütün Resident Evil severleri mutlu etti.

Yeni serisi ile oyun severleri kendisine bağlayacak oyun Kasım ayında çıkması bekleniyor. Yetkililerin hedefi 7 milyon satışa ulaşmak. Verdikleri bilgiler oyuna tam anlamıyla yansırsa 7 milyonu aşmak içten bile değil…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.