10 Süper Instagram Fotoğrafı – New York Derecho Fırtınası

Ülkemizin gündemi her zaman siyaset ve spor ile dolu olduğu için genelde bir çok ufak detay ve haberi atlıyoruz veya bize duyurulmuyor. Neyseki sosyal paylaşım ağları var ve insanlar artık dosyadan fotoğrafa haberden videoya kadar herşeyi paylaştıkları için, medya ve haber ajanslarının bize sunduklarının dışında kalan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabiliyoruz. Bize bu fırsatı tanıyan sosyal paylaşım araçlarından biride Instagram.

Biz burada sıcaklarla boğuşurken, Amerika New York’da 2 temmuz günü Derecho fırtınası ortalığı birbirine kattı. Bize bu haber fırtına sebebiyle serverlarında meydana gelen hasar yüzünden Instagram, Forusquare, Netflix, Pinterest ve Reddit sitelerine ulaşılamadağı şeklinde yansıtıldı. Insanlar Instagram’a fotoğraf yükleyemedi, Foursquare’de check-in yaptıramadı, Netflix’de film seyredemedi, Pinterest’te panolarına pinleme yapamadı ve Reddit’de haber yayınlayamadı şeklindeki haberler ise, 1,2 milyon evin elektriksiz kaldığı, en az 5 insanın öldüğü fırtınanın insani boyutunu neredeyse unutturacaktı.

İşte bu beklenmedik fırtınanın ardından, sosyal medyada ve sosyal paylaşım ağlarında haber ajanslarının yayınladıklarının haricinde, insanların kendi o an içinde çektikleri ve paylaştıkları fotoğraflar ve videolar ortaya çıkmaya başladı. Dünyada sosyla medya haberlerinin lideri durumunda bulunan Mashable.com sitesi ise Instagram üzerinden paylaşılan 10 Derecho Fırtınası resmini bir araya topladı ve okuyucuylarıyla paylaştı. İşte anı yaşayan insanların gözünden Dereceho Fırtınası ve 10 süper Instagram fotoğrafı;

 

Kaynak; Mashable

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.